پیامک آموت

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی چیست؟

بازاریابی پیامکی فرآیند ارسال پیام‌های متنی تبلیغاتی، خدماتی، معاملاتی و غیره است که به صورت انبوه و تک‌به‌تک برای مشتریان فعلی و احتمالی کسب‌وکارها ارسال می‌شود. بازاریابی پیامکی راهی سریع و مقرون به صرفه برای تعامل با مخاطبین بر اساس هدف‌های مختلف است و روشی برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی برای گستره‌ی زیادی از مخاطبین است که در حالت کلی به چهار بخش تقسیم می‌شود:

   • ارسال پیامک برای تبلیغات شخصی

   • ارسال پیامک برای اطلاع رسانی تخفیف‌ها و پیشنهادات

   • ارسال پیامک برای بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ

   • نظرسنجی‌ از طریق پیامک

   • اصلی ترین اهداف بازاریابی پیامکی

  دو مدل اساسی کمپین‌های بازاریابی پیامکی

   در این مدل از کمپین بازاریابی پیامکی، کسب‌وکارها تمام تلاش خود را بر ترغیب مشتریان به ارسال پیامک برای هدف خاصی می‌کنند. پیامکی مشتریان باید برای شرکت در این کمپین پیامکی ارسال کنند معمولا یا یک کد است و یا یک کلمه‌ی کلیدی. به عنوان مثال اگر شما دارای رستورانی باشید که سرویس ارسال رایگان را برای تمام شهر ارائه می‌دهید می‌توانید چنین کمپینی راه‌اندازی کنید.

     • کمپین پیامکی با ارسال پیامک انبوه

    در این شیوه شما نیازی به دریافت پیامک از مخاطبین ندارید و پیام تبلیغاتی خود را که دارای هدف بازاریابی خاصی است به صورت انبوه برای مشتریان ارسال می‌کنید. این کمپین‌ها می‌تواند اهداف خاصی را دنبال کند و متناسب با آن مخاطبین هدف مشخصی داشته باشد.

    مزایای بازاریابی پیامکی

      • فراگیر بودن گوشی‌های همراه

      • نرخ تعامل بالا

      • کاربری آسان

      • سرعت بالا

      • دارای قابلیت پیگیری و تحلیل بازخورد مخاطب

      • عدم نیاز به دسترسی به اینترنت

      • امکان گزارش‌گیری

      • عدم نیاز به تجهیزات پیچیده

     اصول مهم در بازاریابی پیامکی

     بازاریابی پیامکی چیست؟

     با اینکه این روش ویژگی‌های مثبت و موثری را به همراه دارد، امّا اگر به طور اصولی و صحیح انجام نشود، نتیجه‌ دلخواه را به همراه نخواهد داشت. برای آنکه به هدف دلخواه برسید بهتر است به موارد زیر دقت کنید. اگر در موردی سوالی داشتید، حتما با ما در میان بگذارید.

       • معرفی کسب و کار

      این طور تصور نکنید که مشتریان، شما را در مخاطبان خود ثبت کرده باشند. ممکن است اطلاعاتی از شما نداشته باشند و اگر پیامی نامشخص ارسال کنید متوجه نخواهند شد از چه کسب و کاری ارسال شده است. یک راه ساده برای انجام این کار آن است که نام برند خود را به صورت درست در ابتدای پیام قرار دهید و به دنبال آن یک دو نقطه قرار داده و سپس پیام خود را بنویسید.

        • اجازه برای ارسال پیامک

       حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا اعتماد مشتریان را جلب کنید. تعداد مناسبی پیامک برای‌ آن‌ها ارسال کرده و از ارسال پشت هم و بسیار زیاد خودداری کنید.

         • متن‌های کوتاه

        طول متن را کم در نظر بگیرید. حتما اصول نگارشی و محتوایی را رعایت کنید تا مخاطب، بیشتر به متن شما توجه کرده و آن را جدی بگیرد.

          • تشویق و جذب مخاطب

         مشتری را تشویق کنید تا از فرصت‌های محدودی که ارائه می‌دهید استفاده کند. یک تخفیف ویژه یا خدماتی با توجه به نیاز مخاطب باعث می‌شود که مشتریان، فرصت استفاده را از دست ندهند.

           • پیامک‌های اختصاصی

          با استفاده نمودن از نام کوچک مخاطب یا نام کاربری، مشخص کنید که این پیامک صرفا برای او ارسال شده است. یا با خرید خط اختصاصی به این ترتیب توجه مخاطب بیشتر جلب می‌گردد.

            • ارسال پیام‌های متفاوت به گروه‌های مختلف

           مشتریان را از نظر سن، کشور، نیازمندی‌ها و مواردی مانند آن دسته بندی کنید. برای هر گروه پیامی متفاوت ارسال نمایید.

             • ایجاد رابطه صمیمی با مخاطب

            تبریک تولد یا روزهای عید را فراموش نکنید این کار رابطه صمیمانه شما با مشتریان را شکل می‌دهد.

              • پیامک‌های زمان بندی شده

             انتخاب بهترین زمان برای هر نوع بازاریابی مهم است امّا در اس ام اس مارکتینگ از اهمیت بیشتری برخوردار است. برخی از افراد در ساعاتی از روز هشدارها و اعلان‌های تلفن همراه خود را خاموش می‌کنند یا روی Do Not Disturb قرار می‌دهند. انتخاب زمانی مناسب برای آنکه پیام شما دیده شود، حیاتی خواهد بود.

               • توجه به شخصیت و نیاز مخاطب

              با ایجاد یک پرسونای مناسب، مشتریان خود را بهتر بشناسید و با توجه به آن متن را بنویسید. با ارسال لینک‌ آن‌ها را به عملی دعوت کنید که هم شما و هم‌ آن‌ها از آن سود می‌برند.

              مهم‌ترین نکات برای موفقیت در بازاریابی پیامکی

                • گروهی از مخاطبان هدف را برای انجام اس ام اس مارکتینگ ترتیب دهید.

                • پیام‌های کوتاه و مختصر را تهیه کنید.

                • زمان بندی، کلیدی است.

                • تبلیغات منحصر به فرد ایجاد کنید.

                • مشتریان را به سمت انجام کاری ترغیب کنید.

                • استراتژی یکپارچه داشته باشید.

                • گزارش‌هایی که از طریق پنل آموت به دست می‌آید را تجزیه و تحلیل کنید.

                • با ارائه ویژگی‌های مثبت و انحصاری، به مشتری پیامکی خود، احساس خاص بودن را القا کنید.

               کلی‌ترین اهداف بازاریابی پیامکی

               پیامک تبلیغاتی و خدماتی از امکانات پنل پیامکی است که وقتی به صورت اصولی و با هدف مشخص ارسال شوند، بهترین نتیجه را برای شرکت‌ها رقم می‌زند. بنابراین پیش از اجرای کمپین بازاریابی پیامکی بایستی با کلی‌ترین اهداف این کانال محبوب بازاریابی آشنا شویم:

               اجرای کمپین‌های تخفیف و فروش ویژه

               اطلاع رسانی از محصولات و خدمات جدید

               اطلاع رسانی رویداد‌ها و اخبار مهم شرکت

               پیگیری‌های خدماتی و پشتیبانی چرخه‌ی عمر محصول

               راه‌اندازی باشگاه مشتریان پیامکی و وفادارسازی مشتری

               احراز هویت مشتریان برای دریافت خدمات

               ادغام با کمپین‌های تبلیغاتی و کانال‌های بازاریابی دیگر

               کمپین بازاریابی پیامکی

               کمپین بازاریابی پیامکی، یک یا چند پیامک متنی است که برای گروه‌ خاصی از افراد ارسال می‌شود و هدف خاصی را دنبال می‌کند که محبوب‌ترین آنها کمپین‌های فروش و تخفیفات ویژه هستند.

               ویژگی‌های بازاریابی پیامکی

               بازاریابی پیامکی چیست؟

               بازاریابی پیامکی به دلایل بسیار زیادی از محبوب‌ترین شیوه‌های بازاریابی است و در میان استراتژی‌های مختلف بازاریابی، جایگاه ویژه‌ای در شرکت‌ها دارد. بیایید ویژگی‌های بازاریابی پیامکی را باهم بررسی کنیم تا به راز محبوبیت آن پی‌ ببریم:

                 • در دسترس بودن پیامک برای افراد

                یکی از دلایل برتری بازاریابی پیامکی نسب به روش‌های دیگر، در دسترس بودن آن برای همه‌ی افراد است.  بر اساس آخرین آمار در سال ۲۰۲۱ مشاهده می‌شود که بیش از ۵/۳۱ میلیارد نفر در جهان دارای گوشی تلفن همراه هستند. این آمار خیره‌کننده نشان می‌دهد که تقریبا تمام مشتریان شما گوشی موبایل دارند و می‌توانید از طریق بازاریابی پیامکی به تمامی آن‌ها دسترسی داشته باشید، بدون نیاز به این که مشتریان شما به اینترنت متصل باشند.

                در اولین قدم فقط کافیست متن پیام خود را آماده کنید؛ در پنل‌های پیشرفته مانند پنل پیامکی آموت، کمتر از ده‌ ثانیه بعد مشتریان پیام شما را دریافت می‌کنند! بازاریابی پیامکی به هیچ عنوان شما را معطل نمی‌کند. اگر ناگهان دریافته‌اید که مناسبت خاصی در راه است و باید برای تبلیغات در آن روز فکر خاصی بردارید، بازاریابی پیامکی کنار شماست.

                  • ارزان بودن بازاریابی پیامکی

                 در مقایسه با سایر کانال‌های بازاریابی، اتخاذ یک استراتژی بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارها بسیار مقرون به صرفه است. بازاریابی پیامکی روشی بسیار ارزان قیمت برای افزایش آگاهی از برند و به اشتراک گذاری اخبار تجاری و وفادارسازی مشتریان‌تان است. اگر سامانه‌ی پیامکی خود را از شرکت‌های معتبری مثل آموت خریداری کرده باشید، تعرفه‌ی پنل پیامکی شما را هیجان زده خواهد کرد.

                   • نرخ بالای دیده شدن پیامک توسط مشتریان

                  به جرات می‌توان گفت بزرگ‌ترین مزیت بازاریابی پیامکی در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی، نرخ دیده شدن آن است. طبق آمار جهانی بیش از ۹۰ درصد پیامک‌های ارسال شده توسط شرکت‌ها، در پنج دقیقه‌ی اولی که مشتری آن‌ها را دریافت می‌کند، باز می‌شوند! این یک فرصت فوق‌العاده برای تمام کسب‌وکارهاست که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

                    • اجرای سریع بازاریابی پیامکی

                   تصور کنید قصد دارید به اطلاع مردم یک شهر برسانید که در یک بازه‌ مشخص تمام محصولاتتان را با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌دهید. اگر بخواهید از بنر‌های تبلیغاتی در پر رفت‌وآمد‌ترین خیابان‌های شهر استفاده‌ کنید. قبل از هرچه چیز باید هزینه‌ی بسیار بالایی را بپردازید و سپس از لحظه‌ای که این تصمیم را می‌گیرید تا زمانی که بنر‌ها نصب شوند یک پروسه‌ی طولانی را در پیش دارید. از طراحی گرافیکی و ساخت آن گرفته تا اجرای آن، اما مهمترین عیب چیز دیگری است، آنهم اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که مشتری احتمالی شد آن را ببیند و پیام شما را درک کند. درحالی که بازاریابی پیامکی بسیار سریع اجرا می‌شود فقط کافی است متن خود را بنویسید و سپس آن را ارسال کنید تا فورا به دست مشتری احتمالی شما برسد.

                     • سازگاری بازاریابی پیامکی با موبایل بالا است

                    امروزه نقطه‌ی امن همه‌ی افراد گوشی موبایل‌شان است. برای اطلاع از قیمت واقعی و ارزش هر محصول گوشی موبایل خود را بر می‌دارند و در اینترنت به جست‌وجو می‌پردازند و اطلاعات مورد نیازشان را کسب‌ می‌کنند. افراد دوست دارند در مورد هرچیزی به گوشی موبایل‌شان رجوع کنند چرا که آنها در موبایل فرصت تصمیم‌گیری دارند و می‌توانند هرچه را دوست دارند ارزیابی کنند. بنابراین اینکه شما بتوانید از طریق موبایل با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید بسیار ارزشمند است و آنها بیشتر به پیام شما توجه می‌کنند. از طرفی چون برای دریافت پیامک حتی نیازی به اتصال به اینترنت نیز ندارند، در میان تمام شیوه‌های تبلیغاتی دیجیتال، بازاریابی پیامکی بیشترین سازگاری را با موبایل دارد.

                      • بازاریابی پیامکی قابل زمان‌بندی است

                     یک ضرب‌المثل چینی می‌گوید تا وقتی برنامه‌های تجاری‌تان را روی کاغذ نیاورده‌اید، آن را توی شرکت نبرید! تاکید این جمله بر اهمیت برنامه‌ریزی است. وقتی شما بخواهید کمپین تبلیغاتی اجرا کنید باید هر قدم‌تان برنامه‌ریزی شده باشد.

                     بازاریابی پیامکی از آنجایی که بسیار قابل برنامه‌ریزی است، شما را اجرای دقیق و موبه‌موی برنامه‌هایتان مطمئن می‌کند. در سامانه‌های پیامکی پیشرفته ماننند سامانه‌ی پیامکی آموت شما می‌توانید، متن پیام خود را آماده کنید و آن را برای ارسال در تاریخ و ساعت مشخصی تنظیم کنید و با خیال راحت به کارهای دیگرتان برسید. در این صورت حتی اگر در لحظه‌ی موعود برای اجرای کمپین به سیستم خود به پنل خود دسترسی نداشته باشید. پیامک به صورت خودکار برای جامعه‌ی هدفی که انتخاب کرده‌اید ارسال می‌شود.

                       • بازاریابی پیامکی درباره‌ی مشتریان به شما می‌آموزد

                      پیامک یک کانال عالی برای برگزاری نظرسنجی و دریافت بازخورد از مشتریان است. تحقیقات نشان می‌دهد به طور متوسط ۳۱ درصد از مشتریان تمام کسب‌و‌کارها در نظرسنجی‌ پیامکی آنان شرکت می‌کنند. از آنجایی که پیامک کوتاه است و زمان چندانی از مخاطب نمی‌گیرد، آنها به راحتی در نظرسنجی شرکت می‌کنند.

                      نظر سنجی با پیامک می‌تواند حتی کمی پیشرفته‌تر از پرسیدن یک سوال در پیامک باشد. شرکت‌ها می‌توانند لینک‌ یک صفحه‌ی نظرسنجی را از طریق پیامک برای افراد ارسال کنند و در مورد مشتریان خود بیشتر بیاموزند و در راستای جذب افراد بیشتر و نگهداری مشتریان فعلی اقدامات موثری را پیاده‌سازی کنند.

                      اس ام اس مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

                       

                      بازاریابی پیامکی می‌تواند مکمل خوبی برای استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ شما باشد. فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب و کار کوچک باشید یا یک کمپانی بزرگ را اداره می‌کنید. از این طریق می‌توانید اطلاعات خود را به صورت فوری و قابل اعتماد به مشتریان برسانید.

                      امّا برخی مشاغل که بیشتر از گروه‌های دیگر از این روش بهره خواهند برد:

                        • فروشگاه‌های تجارت الکترونیک

                       چه قصد ارسال پیام از کمپین‌های تبلیغاتی را داشته باشید و چه تاییدیه یا ارسال سفارش را انجام دهید، اس ام اس یک کانال بازاریابی تجارت الکترونیک عالی خواهد بود.

                         • شرکت‌های مسافرتی

                         مشتریان این گروه همواره به اطلاعات لحظه‌ای نیاز دارند. این اطلاعات شامل ‌بروزرسانی زمان پرواز، تغییر دروازه، لغو، هشدار آب و هوا و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

                          • مشاغل خدماتی نیازمند به قرار ملاقات

                         می‌توانید به صورت دسته‌ای به مشتریان یادآوری کنید تا زمان قرار ملاقات را از دست ندهند. این موضوع باعث صرفه جویی در زمان و هزینه‌های هدر رفته به دلیل عدم حضور یا دیر کرد در ملاقات خواهد شد.

                           • سازمان‌های بزرگ با بیش از 100 کارمند

                           برای ارسال اطلاعات ضروری و فوری، ایمیل بسیار کند است. پیامک، ارتباطات داخلی شما را سریع‌تر خواهد کرد و با اطمینان بیشتری اطلاعات را برای هر کارمند ارسال خواهید نمود.

                          برخی از مشتریان ما

                          آخرین مقالات

                          نمونه پیامک تبریک عید سعید قربان

                          نمونه پیامک تبریک عید سعید قربان

                          نمونه پیامک تبریک روز جهانی پدر

                          نمونه پیامک تبریک روز جهانی پدر

                          نمونه پیامک تبریک ولادت امام رضا

                          نمونه پیامک تبریک ولادت امام رضا (ع)

                          نمونه پیامک تبریک روز دختر

                          نمونه پیامک تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر

                          ورود
                          قیمت پنل پیامکی