پیامک آموت

۹ ایده موثر در بازاریابی هتل در سال ۲۰۲۲

زمان مطالعه: 6 دقیقه
بازاریابی گردشگری و هتل داری
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

فهرست مطالب

تکنیک‌ها و استراتژی‌های افزایش درآمد هتل با ارسال پیامک

در اقتصاد روبه‌رشد تجربه‌گرا، مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند پول بیشتر و بیشتری را به جای اقلام مادی صرف تجربیات کنند. این خبر بسیار خوبی برای صنعت مسافرت و هتلداری است، زیرا درآمدهای مربوط به تجربه‌هایی مانند غذا خوردن، مسافرت و اقامت در حال افزایش است. در این مطلب نشان می‌دهم که چگونه می‌توان به کمک پیامک این درآمدها را حتی از این هم فراتر برد و تجربه‌ای ناب و به‌یادماندنی برای مشتری ایجاد کرد. با پیامک می‌توان فروش را به بهینه‌ترین حالت ممکن رساند.

با توجه به افزایش پلتفرم‌هایی مانند علی‌بابا  و جاباما ، مسافران هرگز نسبت به امروز گزینه‌های بیشتری در مورد اقامتگاه نداشته‌اند. بنابراین حیاتی است که هتل‌ها با بازاریابی خدمات خود از طریق پلتفرم‌های مناسب، بر تعداد روزافزون مسافران سرمایه‌گذاری کنند و از سهم بازار خود حفاظ لازم را داشته باشند. اگر شما هم صاحب یا مدیر هتل هستید، این مطلب برای شماست.

فرصتی ناب برای بازاریابی هتل‌ها

فرصتی ناب برای بازاریابی هتل‌ها

آمار نشان می دهد که جست‌وجوهای اینترنتی در مورد مسافرت به‌طور فزاینده‌ای بر روی گوشی‌های هوشمند افزایش یافته است. بیش از ٪۵۰ از سفرها با تلفن همراه شروع می‌شوند و ٪۷۹ مسافران فرآیند رزرو را در همان تلفن همراه به اتمام می‌رسانند. این اعداد نشان می‌دهند که نه تنها بهینه‌سازی وب‌سایت هر هتل برای نمایش در موبایل مهم است، بلکه یک فرصت بازاریابی قابل توجه پیش روی صنعت مهمان‌داری است. مسافران از تلفن همراه خود برای سازماندهی سفرهاشان استفاده می‌کنند، بنابراین منطقی است که ما بازاریابی خدمات گردشگری را به‌طور مستقیم در همان بستر انجام دهیم.

از سوی دیگر، پیامک مدت‌هاست که مؤثرترین کانال برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان در بستر تلفن همراه‌شان بوده و عدد خیره‌کننده ٪۹۸ مربوط به نرخ باز شدن پیامک تبلیغاتی به خوبی علت آن را نشان می‌دهد. هتل‌ها فرصت منحصربه‌فردی برای استفاده از پیامک انبوه دارند و این مقاله در ۳ قسمت نحوه استفاده از پیامک را در هر مرحله از سفر مشتری به‌صورت دقیق توضیح می‌دهد. این ایده‌ها به راحتی قابل اجرا هستند چرا که ارسال پیامک انبوه به نرم‌افزار خاصی احتیاج ندارد. 

بازایابی هتل

بازایابی هتل قبل از رسیدن مهمان

برای هتل شما هیچ چیز بدتر از وجود اتاق‌ های خالی نیست. برای به‌حداقل‌ رساندن تعداد اتاق‌های خالی، به‌خصوص در بازه‌های زمانی خارج از تعطیلات (که مسافر کم است)، از پیامک انبوه  برای ارسال تخفیف و پیشنهادهای ویژه استفاده کنید. برای یک هتل، ارائه پیشنهادهایی مثل فروش لحظه آخری و پر کردن اتاق همیشه مقدور است و به درآمدزایی در طول زمان خارج از تعطیلات کمک شایانی می‌کند.

یک راه‌حل فوق‌العاده برای اجرایی کردن این ایده، استفاده از قابلیت ارسال منطقه‌ای سامانه‌های پیامکی است. با استفاده از پیامک منطقه‌ای شما بازاریابی مبتنی بر موقعیت مکانی شکل می‌دهید و به‌خصوص اگر در نزدیکی نقاط پرمسافر (مانند زیارتگاه‌ها، فرودگاه‌ها، جاذبه‌های گردشگری و…) باشید، به راحتی می‌توانید یک پیام متنی حاوی یک پیشنهاد ویژه اقامتی برای مسافران ارسال کرده و آن‌ها را ترغیب به اقامت کنید.

رزرو پیامکی

با استفاده از خطوط اختصاصی  سامانه‌های پیامکی شما قادر به ارسال پیامک دوطرفه هستید، به این معنی که مشتری شما می‌تواند با دیدن تبلیغات هتل شما، مثلا با ارسال یک عدد اقامت خود را رزرو کند. علاوه بر این، برای مهمانانی که رزرو خود را انجام داده‌اند می‌توانید یک پیامک تایید رزرو و حاوی اطلاعات لازم برای شروع اقامت بفرستید تا کار آن‌ها را راحت‌تر کنید.

پیامک یادآوری

یک استراتژی دیگر برای تبلیغ هتل، استفاده از پیامک‌زمان‌دار برای یادآوری است. یک یا دو روز قبل از شروع زمان اقامت مهمان، یک پیامک یادآوری به همراه شرح وضعیت فعلی ارسال کنید. مسافر شما از دیدن این که به یادش هستید قطعا لذت خواهد برد. منظور از شرح وضعیت دادن اطلاعاتی مانند جزئیات حمل‌ونقل از فرودگاه به هتل، گزینه‌های پارک خودرو، وضعیت اسنپ ، تاکسی و… است. اگر هتل شما خدمات حمل‌ونقل را هم ارائه می‌دهد، آن را در پیام ذکر کنید. دادن اطلاعات به مهمان سطح خدمات‌رسانی شما را ارتقا داده و تجربه مشتری را لذت‌بخش می‌کند.

بازاریابی هتل حین اقامت مهمان

بازاریابی هتل حین اقامت مهمان

خدمات مشتری با پیامک دوطرفه

با خدماتی کردن خط اختصاصی  خود و استفاده از پیامک دوطرفه توسط مهمان برای استفاده از خدمات حین اقامت در هتل یکی از تکنیک‌های خوب هتلداری است که هم فشار را از روی دوش تیم خدمات مشتری شما برمی‌دارد و هم به مشتری حق انتخاب و سازماندهی اولیه می‌دهد. خدماتی مانند خدمتکار، سرویس اتاق، ورود و خروج، غذا و… جزو مواردی هستند که طبق تحقیقات ٪۵۲ مسافران ترجیح می‌دهند با استفاده از پیامک پیگیری کنند تا این که بخواهند به‌طور مستقیم تماس گرفته و درخواست دهند.

پیامک‌های پیشنهادی

اطراف هتل شما و به‌طور کلی در شهر شما چه جاذبه‌هایی وجود دارد؟ شما به‌عنوان بومی منطقه خیلی بهتر از یک مسافر می‌توانید جاهای خوب را پیدا کرده و گشت‌وگذاری جذاب داشته باشید، پس همین اطلاعات را در یک پیامک پیشنهادی به مشتریان خود اطلاع دهید تا آن‌ها هم مانند یک بومی بتوانند نهایت استفاده را ببرند. دادن اطلاعات در مورد بهترین رویدادها، رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری، بهترین ساعات رفت‌وآمد و… هتل شما را در خدمت‌رسانی زبانزد مسافران می‌کند.

حتی می‌توانید از این هم فراتر بروید، زمانی که مهمان وارد هتل شما می‌شود با وی گپ‌وگفتی خودمانی داشته باشید و در مورد شخصیت و علایق و سلایق او اطلاعات به‌دست آورید، سپس پیامک پیشنهادی‌ای برای او بفرستید که با علایقش هم‌خوانی بیشتری داشته باشد. شک نکنید که مهمان از این کار قدردانی خواهد کرد. این مدل تجارب شخصی برای مشتری بسیار جذاب است و در مورد آن تا مدت‌ها صحبت خواهد کرد. تبدیل مشتری به ماشین بازاریابی کلامی و سفیر برند یکی از بهترین استراتژی‌ها و تکنیک‌های بازاریابی هتل است.

پیامک صورتحساب

همان‌طور که پیش‌تر گفتم، مشتری ترجیح می‌دهد با پیامک کار خود را راه بیندازد. شما می‌توانید زمان پایان اقامت مشتری به آن‌ها اجازه دهید با یک پیامک، صورتحساب خود را قبل از مراجعه به پیشخوان دریافت کنند؛ و در ادامه با ارسال پیامکی حاوی پیشنهاد حمل‌ونقل برای کمک به مهمان در رسیدن به مقصد بعدی پایانی خوش برای آن‌ها بسازید.

قاعده‌ای وجود دارد به نام «اوج، پایان» به این معنی که انسان‌ها نقاط اوج و نقاط پایانی یک تجربه را بیشتر و بهتر در ذهن ثبت می‌کنند. بنابراین شما با ارسال یک پیامک نهایی که به قصد کمک است، پایان اقامت را با خاطره‌ای خوشایندتر از تجربه صورتحساب و پرداخت هزینه ثبت می‌کنید.

 

بازاریابی هتل پس از خروج مهمان

خب تا اینجا موارد زیادی در رابطه با نحوه جذب مشتری گردشگر رو یادگرفتید. مطمعن باشید اگر فقط به تکنیک های بالا هم به طور کامل عمل کنید، کلی در جذب ورودی های خود پیشرفت خواهید کرد. حالا به سراغ آموزش روش بازگرداندن مشتری بعد از خروج از مجموعه شما میپردازیم. رعایت کردن نکات تکمیلی پایین درصد احتمال بازگشت مشتری های شمارا به شدت افزایش میدهد.

 

پیامک بازخورد

برای کمک به برندسازی هتل، سعی کنید رد پای آنلاین مثبتی در بازار دیجیتالی به جای بگذارید. چرا؟ چون یک مسافر گزینه‌های انتخابی زیادی پیش روی خود دارد و بر اساس نظرات دیگر مسافران، هتل انتخابی خود را بررسی و قضاوت می‌کند. پس همیشه یادتان باشد که برای تقویت هویت آنلاین‌تان از مسافران (به‌خصوص مسافرانی که راضی از پیش شما می‌روند) با یک پیامک بخواهید که نظرشان را در فلان صفحه دیجیتال به ثبت برسانند و هتل شما را رتبه‌بندی کنند. برای تشویق به انجام کار، تخفیفی به آن‌ها برای اقامت بعدی بدهید.

در مورد مشتریانی که اقامت رضایت‌بخشی نداشته‌اند، ناراحت نشوید. این یک فرصت خوب است که ایراد کسب‌وکار خود را پیدا کنید و رشد کنید. البته سعی کنید وضعیت را در لحظه اصلاح کنید تا کار به آنجا نکشد که نظر منفی‌شان را با دلخوری در جایی ثبت کنند. اگر اوضاع را در لحظه مدیریت کنید و رضایت آن‌ها را به‌دست آورید، اینطور نظر می‌دهند که مشکل داشته‌اند و شما سریع پیگیری کرده‌اید و این به سود شماست.

تبلیغات پیامکی

می‌رسیم به یکی از بهترین تکنیک‌های بازاریابی هتل پس از خروج مهمان: به مشتریانی که در حال خروج هستند، برای اقامت بعدی یک پیشنهاد ویژه بدهید که ترغیب به بازگشت شوند و همچنان مشتری شما بمانند. اگر هتل‌های زنجیره‌ای دارید، این پیشنهاد را در کلیه شعب اعتبار دهید تا حق انتخاب بیشتری داشته باشند. شک نکنید که این راهکار بسیار موثر خواهد بود.

 

وفادارسازی مشتری با پیامک

برنامه‌های وفادارسازی مشتری نیز یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی هتل، افزایش فروش و رشد کسب‌وکار است. از طرفی، طبق مطالعات وب‌سایت ای‌مارکتر (Emarketer)  بیش از دوبرابر مردم پیامک را به ایمیل ترجیح می‌دهند، بنابراین شما با کمک یک سامانه پیامکی خوب  می‌توانید تاثیر زیادی بر افزایش فروش خود داشته باشید.

امیدوارم این مقاله دید خوبی از بازاریابی پیامکی هتل به شما داده باشد و شما اهمیت تاثیر آن را به خوبی دریافت کرده باشید. فراموش نکنید، اقامت مشتری، بخش زیادی از تجربه کلی سفر را تشکیل می‌دهد و شما می‌توانید به راحتی آن را به شیرین‌ترین و خاطره‌انگیزترین حالت ممکن رقم بزنید.

امتیاز
5/5

لینک مقاله:

مشترک خبرنامه ما شوید.

45 پاسخ

 1. واقعا این ایده هاتون عالیه. من کلی از سایت شما یاد گرفتم و تجربیات ارزشمندی از سایتتون بدست آوردم.
  امیدوارم که موفق باشید.

  1. سینا عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که مطالب برایتان مفید و موثر واقع شده است.
   سپاس از همراهی شما 🙌🌹

 2. 9 ایده فوق العاده. واقعا دستتون درد نکنه و همه جوره سپاسگذار زحماتتون در بخش وبلاگ هستم. خیلی آموزنده و مفید بود برام.

  1. سیما عزیز سلام
   بسیار مفتخریم که مطالب برایتان مفید و کاربردی واقع شده است.
   از همراهی شما سپاسگزاریم 🌹🙏

 3. خیلی خلاقانه بود. و کسی که بخواد از این ایده های پیامکی برای کسب و کار خوش استفاده کنه، با یکم خلاقیت کلی میشه ازش استفاده کرد.
  عالی بود.

  1. مهران عزیز سلام
   بسیار مفتخریم که مطالب برایتان موثر و کاربردی واقع شده است.🌹🙌

 4. ایده های قشنگی بودن. خودم ده ها ایده دیگه گرفتم. دستتون درد نکنه. همیشه مشتاقانه مقالاتتون رو در سایت می خونم.
  موفق و پایدار باشید.

  1. دکتر مومنی عزیز سلام
   از حمایت و همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم. 🌹🙌

 5. واقعا ایده های قشنگ و خلاقانه ای بودن. میشه ازشون استفاده کرد و با استفاده از قانون تطبیق این ایده ها رو به کسب و کار خودمون ربط بدیم.

  1. روشنک عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که مطالب برایتان مفید واقع شده است 🌹🙏

 6. درسته که بنده هتل ندارم اما برای کسب و کارم از این مقاله تون کلی ایده گرفتم. واقعا دستتون در نکنه و خسته نباشید میگم بهتون.

  1. مرضیه عزیز سلام
   بسیار خوشحالیم که آنچه را که دنبالش بودید پیدا کردید. 🌹🙌

 7. سلام و وقت بخیر. خیلی ممنون از سایت خوب و اطلاعات مفیدی که برامون میزارید. من یک پنل پیامکی نیاز داشتم و بعد از کلی تحقیق به سایت و پنل خوب شما رسیدم. الان دو ماه میشه که از پنل آموت شما استفاده می کنم. تجربه کاربری خیلی عالی داره و فکر نکنم دیگه با پنل دیگه ای عوضش کنم.

  1. مسعود عزیز سلام
   از اینکه یکی از بهترین و وفادارترین مشتریانمان هستید، از شما سپاس‌گزاریم. ❤🙏

 8. ازتون بابت این نوع مقالات کاربردی با مثالهای جذابی که زدید تشکر می کنم. خیلی عالی بود.

  1. رضا عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که براتون مفید و موثر واقع شده 🙏🌹

 9. بسیار مفید بود.
  از این دست مطالب بیشتر برامون بزارید.
  متشکرم ازتون.

 10. به جرات می تونم بگم که برای من خیلی موثر و عالی بود. کلی ایده گرفتم. واقعا دستتون درد نکنه. من تا چند وقت پیش کلا ارسال پیامک رو دسته کم گرفته بودم.

  1. زهره عزیز سلام
   بسیار مفتخریم که مطالب برای شما مفید و کاربردی واقع شده است
   سپاس از حمایت و همراهیتان ❤🙏

 11. بسیار عالی و خلاقانه. حتما از این مطلب برای تنظیم متن پیامک تبلیغاتیمون استفاده خواهیم کرد.
  دستتون درد نکنه.

  1. شاهین عزیز سلام
   سپاس از همراهی و حمایت شما
   صمیمانه از نظرات ارزشمندتان قدردانی میکنیم. 🌹🙏

   1. سپاسگذارم.
    من از پنل و طراحی خلاقانه نمایش آمار ارسالی ها هم ازتون متشکرم. خیلی پنل خوبی دارید و بنده به شخصه به همه پیشنهاد می کنم.

    1. شاهین عزیز سلام
     همراهی مشتریان چون شما، دلیل موفقیت ماست.
     از شما سپاسگزاریم. 🌹🙏

 12. چقدر جالب بود. واقعا ازش خیلی ایده گرفتم. دستتون درد نکنه.
  سایت و مطالب مفیدی دارید. این مقاله تون بی نظیر بود.

  1. سمیه عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که برایتان مفید و ارزشمند واقع شده است 🌹🙏

 13. خیلی ایده جالبی بود. چقدر اینقدر هدفمند و خلاقانه کار کردن می تونه نتیجه خوبی به دنبال داشته باشه.

 14. به جرات و بدون تعارف می گم که پنل پیامکیتون بروزترین و کاربر پسند ترینه.
  بهتون احسنت می گم و امیدوارم که همچنان موفق باشید.

  1. احمد ستاری عزیز سلام
   سپاس از همراهی و حمایت شما
   از وجود مشتریان ارزشمندی مثل شما بسیار خرسندیم ❤🙏

 15. خیلی جالب و کاربردی.
  با یکم فکر و خلاقیت میشه اینو بسط داد به هر نوع کسب و کاری و قطعا خیلی ایده منحصر به فردی خواهد بود.

  1. مهران عزیز سلام
   کاملا درسته ، اگه نکته ای هم به نظرتون میرسه که میشه به مطالب اضافه کرد تا بهتر بشن
   خوشحال میشیم که برامون کامنت بذارید

 16. چقدر ایده جالب و جذابی بود. قطعا با استفاده از یک پنل خوب و حرفه ای مثل آموت آدم کلی انگیزه می گیره برای ارسال هدفمند و درست پیامک و رشد فروش و کاربان جدید.

  1. سیامند عزیز سلام
   از اینکه ما را انتخاب کردید سپاسگذاریم 🌹🙌

 17. چقدر جالب بود. حالا آدم بشینه یه کم فکر کنه می تونه اینو به هر کسب و کاری تعمیم داد و چه ایده های قشنگی هم ممکنه از توش در بیاد.

  1. فریده عزیز سلام
   سپاس از حمایت و همراهی شما
   کاملا درسته اگر نکته ای هم به نظرتون میرسه که میشه به مطالب اضافه کرد تا بهتر بشن
   خوشحال میشیم که برامون کامنت بذارید 🙏❤

 18. مثل همیشه عالی.
  من هرازگاهی یکی از مقالات سایتتون رو می خونم و خیلی عالی و کامل تمام موارد مربوط به پیامک تبلیغاتی رو توضیح دادید. کنجکاو شدم که حتما پنلتون ر امتحان کنم.

  1. منیژه عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که مطالب برای شما جذاب و ارزشمند واقع شده
   مشتاقانه منتظر خدمت رسانی به شما هستیم 🙏❤

 19. خوشحالم که یکی از کاربران ثابت وب سایت و پنل پیامکی شما هستم. هم مقالات و اطلاعات مفید ارائه میدید و هم اینکه تجربه کاربری خیلی خوبی پنلتون داره که راحت و کاربر پسند هست.

  1. درود شاهرخ عزیز
   باعث افتخاره که رضایت شمارو داریم. پیامک آموت پیوسته در تلاش است تا رضایت مخاطبین خودش رو افزایش بده.

 20. سلام و وقتتون بخیر. با خوندن این مقاله منو به فکر فرو بردید. انصافا این بخش اینکه چطور متن پیامک رو متناسب با کسب و کارمون بنویسیم خیلی مهمه. کاش که برای کسب و کارهای دیگه مثل کافه ها هم توضیحات اختصاصی میدادید.

  1. سلام خانوم قربانی عزیز
   بله خیلی ممنون که بابت نظرات ارزشمندتون. حتما نظرتون رو به تیم محتوا ارجاع میدیم تا مطالب مورد نیازتون رو به وبلاگ اضافه کنند.

 21. سلام. ما برای رستوران خودمون می خوایم همچین خدمات پیامکی رو فعال کنیم. ممنون میشم یه وقت مشاوره بدید چون سوالاتی دارم که باید قبلش از شما بپرسم.

  1. سلام محمد عزیز
   بله حتما، همکاران ما در اسرع وقت با شما ارتباط خواهند گرفت.

   1. بسیار ممنون از شما و راهنمای تون. خیلی خوشحال شدم که تونستم باهاتون صحبتی داشته باشم. نکات ارزنده ای بود و حتما خودم نیز از پنلتون استفاده خواهم کرد. همین بی چشمداشت راهنمایی کردنتون برام همه چی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات
محبوب ترین مطالب
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی مقالات

این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است

بهترین مقالات

عضویت در مجله‌ی پیامک آموت

برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره‌های فروش از طریق پیامک شماره موبایل خود را وارد کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ورود
خرید پنل پیامک