پیامک آموت

خط اختصاصی چیست و چه مزیتی دارد

خط اختصاصی چیست؟

خط اختصاصی چیست؟

در پاسخ به سؤال خط اختصاصی چیست؟ باید گفت یکی از راه‌های ارتباط با مشتریان در ارسال پیامک‌های انبوه، استفاده از خط اختصاصی است. خط اختصاصی شرایطی را فراهم می‌کند تا مخاطبان بتوانند مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای پیشنهادها و انتقادات خود را با کاربر به اشتراک بگذراند. گفتنی است ارسال پیامک‌های انبوه و دریافت پاسخ‌ آن‌ها تنها از طریق خطوط اختصاصی امکان‌پذیر است. از این رو اگر صاحب یک کسب و کار هستید و می‌خواهید در خرید و فروش خود پیشرفت داشته باشید،  خرید خط اختصاصی و بهره مندی از انواع آن می‌تواند به شما در این امر کمک کند.

مطلب پیشنهادی: اپراتور 3000 چیست؟

داشتن خط اختصاصی چه مزیتی دارد؟

خط اختصاصی چیست؟

پس از پاسخ به سؤال خط اختصاصی چیست؟ نوبت به بررسی مزیت‌های داشتن خط اختصاصی می‌رسد:

 • می‌توان گفت خط اختصاصی بستری را مهیا می‌کند تا بتوانید از مخاطب خود پاسخ دریافت کنید.
 • تحلیل پاسخ‌های دریافتی و پس از آن پاسخ به پیام‌های دریافتی از طریق سامانه پیام کوتاه را می‌توان به عنوان یکی از مزیت‌های خط اختصاصی معرفی نمود.
 • از خطوط اختصاصی می‌توان به عنوان صندوق انتقادات و پیشنهادات مشتریان استفاده نمود. بررسی انتقادات و پیشنهادها به کاربر این امکان را می‌دهد تا کسب و کار خود را در راستای جلب رضایت مشتریان بهبود بخشد و در نتیجه به مشتری و فروش بیشتری دست یابد.
 • یکی دیگر از مزیت‌های داشتن خط اختصاصی این است که کاربر می‌تواند پس از خرید خطوط اختصاصی به صورت شخصی از شماره‌ی آن استفاده نماید. از طرفی دیگر این شماره منحصر به فرد و به صورت اختصاصی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. هم چنین امکان مشاهده پیام‌های دریافتی از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه برای کاربر وجود دارد.

انواع خطوط اختصاصی

در بخش‌های قبلی در خصوص خط اختصاصی چیست و مزیت‌های آن صحبت کردیم، حال قصد داریم به معرفی انواع خطوط اختصاصی بپردازیم و شما را بیشتر با این نوع خطوط آشنا کنیم. اگر دقت کرده باشید تمامی پیامک‌های تبلیغاتی به واسطه‌ی شماره‌های مختلفی برایتان ارسال می‌شود. همانطور که می‌دانید خطوط اختصاصی همانند تلفن همراه نیازمند اپراتورهای مختلفی است. از این رو اپراتورهای مختلف با پیش شماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000، 9000 و 021 وجود دارند که هر یک از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند و در کیفیت و تعرفه ارسال پیام متفاوت عمل می‌کنند. اما ناگفته نماند ارسال پیامک‌های انبوه و برخی ویژگی‌ها در تمامی انواع خطوط اختصاصی یکسان است.

مطلب پیشنهادی: اپراتور 1000 چیست؟

به عنوان مثال پیش شماره 1000 به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پیش شماره برای خطوط اختصاصی شناخته می‌شود که به ارسال پیام با سرعت بالا معروف است. به همین دلیل اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی از این پیش شماره استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های اپراتور 2000 می‌توان به بازگشت هزینه پیامک‌های ارسال نشده به بلک لیست اشاره نمود. سرعت بالا در ارسال پیام و گزارش گیری پیامک‌های ارسالی به صورت دقیق از دیگر ویژگی‌های پیش شماره 2000 به شمار می‌آید.

بیشتر بدانید: اپراتور 9000 چیست؟

امکاناتی که با خط اختصاصی قابل پیاده‌سازی است؟

خط اختصاصی همانند سایر خطوط از امکاناتی برخوردار است که کاربر با استفاده از این خطوط می‌تواند از‌ آن‌ها بهره‌مند شود:

 • امکان ارسال تکی از طریق خطوط اختصاصی که با خط خدماتی پیامک متفاوت است.
 • ارسال پیام به صورت انبوه،
 • امکان دریافت پیامک از سوی مخاطب و امکان استفاده از آن به عنوان شماره شخصی به منظور بازاریابی کسب و کار از جمله امکاناتی است که با خط اختصاصی قابل پیاده‌سازی است.
 • هم چنین باید خاطر نشان کرد کاربر با داشتن یک خط اختصاصی در سامانه پیام کوتاه قادر است تا از امکاناتی همچون ارسال پاسخ برای پیامک‌های دریافتی به صورت خودکار، نوبت دهی از طریق پیام کوتاه و منشی پیامکی عضویت و برگزاری مسابقه، قرعه کشی و نظرسنجی و غیره استفاده کند.

مطلب پیشنهادی: اپراتور 2000 چیست؟

تفاوت داشتن خط اختصاصی با اشتراکی چیست؟

خط اختصاصی چیست؟

همانطور که در پاسخ به سؤال خط اختصاصی چیست گفته شد، یکی از راه‌هایی که می‌توان به صورت انبوه پیامک ارسال کرد، استفاده از خطوط اختصاصی است. اما برای ارسال انبوه پیامک علاوه بر خط اختصاصی می‌توان از خط عمومی نیز بهره گرفت. با این وجود که هر کدام از ویژگی‌ها و امکانات خاصی برخوردار هستند و همین مسئله باعث می‌شود تا تفاوت‌هایی میان خط اختصاصی با اشتراکی وجود داشته باشد:

 • برای خط اختصاصی هر پنلی منحصر به فرد بوده و تکراری نیست. در صورتی که خط عمومی را می‌توان به صورت اشتراکی در پنل‌های مختلفی استفاده نمود و در یک زمان پیامک ارسال کرد.
 • از دیگر تفاوت‌های داشتن خط اختصاصی با اشتراکی می‌توان به قیمت و تعرفه‌ آن‌ها اشاره کرد. به طوری که متناسب با نیاز کاربر، خطوط اختصاصی در قیمت‌های مختلف ارائه می‌شود. اما ارائه خطوط اشتراکی در پنل‌ها به صورت رایگان است.
 • ذخیره شماره اختصاصی برای مخاطب امکان‌پذیر است. در حالی که شماره عمومی‌ برای مخاطب هیچ کاربردی ندارد و ذخیره‌ی آن عملا کار بی معنا و بی فایده‌ای است.
 • امکان ارتباط دو طرفه با مخاطب از قابلیت‌های خطوط اختصاصی است. در حالی که این ویژگی در خطوط اشتراکی وجود ندارد. کاربر خطوط اختصاصی می‌تواند از سوی مخاطب پیامک دریافت کند، اما کاربر خطوط عمومی امکان استفاده از این قابلیت را ندارد.


خط تبلیغاتی اختصاصی

خطوط تبلیغاتی اختصاصی همان خطوطی هستند که متعلق به یک کسب و کار است و برای همان استفاده می‌شود. این خطوط امکان ارسال به بلک لیست را ندارد اما پس از خرید می‌توان به عنوان شخص حقوقی اقدام کرد و با ارائه سفته و مدارک آن را به خط خدماتی تبدیل کرد تا امکان ارسال پیام خدماتی به بلک لیست هم فراهم شود.

مطلبی دیگر: ارسال پیامک انبوه از خط شخصی

آیا تعرفه خطوط اختصاصی با دیگر خطوط متفاوت است؟

همانطور که در بخش خط اختصاصی چیست به آن اشاره شد، خطوط اختصاصی انواعی دارد. به این صورت که پیش شماره‌های مختلفی همچون 1000، 2000، 3000، 5000، 9000 و 021 را می‌توان به عنوان انواع خطوط اختصاصی معرفی نمود. گفتنی است تعرفه آن‌ها با یکدیگر تفاوتی ندارد. در نهایت خطوط اختصاصی در پنل‌های منحصر به فرد با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شود و در مقایسه با دیگر خطوط از تعرفه‌‌ متفاوتی برخوردار است. از این رو می‌توانید برای اطلاع از تعرفه پنل اس ام اس انواع خطوط و خرید خط اختصاصی، با مشاوران ما در وبسایت آموت در ارتباط باشید.

نتیجه گیری و جمع‌بندی

به طور کلی اگر استفاده از بازاریابی پیامکی به منظور تبلیغات برای کسب و کار به صورت درست و اصولی انجام شود، می‌تواند نقش موثری در رشد و پیشرفت کسب و کار داشته باشد. بهره مندی از خطوط اختصاصی یکی از روش‌های بازاریابی پیامکی است که کاربر از طریق آن می‌تواند تعامل و ارتباط دو طرفه با مشتریان خود داشته باشد و از پیشنهادها و انتقادات‌ آن‌ها در جهت فروش بیشتر استفاده نماید. ما در این مقاله سعی کردیم با پاسخ به سؤال خط اختصاصی چیست؟ و بررسی مزیت‌ها، انواع خطوط اختصاصی، امکانات و تفاوت آن با خط اشتراکی شما را با این نوع خط در سامانه پیامکی آشنا کنیم.

برخی از مشتریان ما

آخرین مقالات

تبلیغات از طریق پیامک

تبلیغات از طریق پیامک

نحوه ارسال پیامک گروهی در آیفون

نحوه ارسال پیامک گروهی در آیفون

ارسال پیامک انبوه بدون خرید پنل

2 روش ارسال پیامک انبوه بدون خرید پنل

نمونه پیامک تبریک روز پزشک

نمونه پیامک تبریک روز پزشک

ورود
قیمت پنل پیامکی