پیامک آموت

ارسال پیامک انبوه از خط شخصی، سیم‌کارت یا موبایل

زمان مطالعه: 6 دقیقه
ارسال پیامک انبوه از خط شخصی
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

فهرست مطالب

لطفا دقت کنید، هر حرفی معنی خاصی می‌دهد!

احتمالا برای شما پیش آمده که بخواهید از سیم‌کارت شخصی خودتان که در موبایل‌تان قرار دارد پیامک انبوه بفرستید اما قبل از اقدام، ندایی در گوش‌تان زنگ خورده که آیا قانون اجازه انجام این کار را می‌دهد؟ و اگر پاسخ مثبت است چطور باید انجام شود؟ آیا می‌توانید به راحتی به برنامه پیامک گوشی خود بروید و به ۵۰۰ نفر پیامک بزنید؟

ارسال پیامک انبوه از خط شخصی، سیم‌کارت یا موبایل؟

می‌خواهم به عنوان یک نویسنده که تجربه زیادی در تحقیق و تفحص مطالب از اینترنت دارم مطلبی را با شما به اشتراک بگذارم تا باب موضوع ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت شخصی را یک بار برای همیشه ببندیم.

سوال‌هایی که در ابتدا بیان کردم برای من نیز پیش آمد و به این موضوع کشیده شدم که اگر شخصی بخواهد با خط شخصی خود به عده زیادی از افراد پیامک بزند چه اتفاقی می‌افتد؟ قطعا این کار باید نشدنی باشد، در غیر این صورت همه کسب‌وکارها از طریق گوشی شخصی دست به تبلیغات گسترده موبایلی می‌زدند، درست نمی‌گویم؟ اما در اینجا نکته‌ی نهفته است…

 

تفاوت ارسال پیامک انبوه از خط شخصی، سیم‌کارت و موبایل چیست؟

با جرقه خوردن آن سوال‌ها به سوی حضرت گوگل شتافتم تا ته‌وتوی قضیه را درآورم. عبارت «ارسال پیامک انبوه از خط شخصی» را جست‌وجو کردم و مشتاقانه به مطالعه اولین مقاله پرداختم. از آنجایی که در دنیای وسیع اینترنت شما نباید صرفا به گفته‌های یک منبع اکتفا کنید، به سراغ مقاله‌های بعدی رفتم و متوجه نکته‌ای شدم.

منابع مختلف اگرچه با این عبارت محتوای خود را آغاز می‌کنند اما هر یک معنا و منظور متفاوتی از کلمات دارند. بعضی «ارسال پیامک انبوه از خط شخصی» را آورده‌اند و بعضی دیگر به جای «خط شخصی»، کلمه «سیم‌کارت» یا «موبایل» را گذاشته‌اند و به موارد متفاوتی اشاره می‌کنند که ممکن است در مجموع باعث سردرگمی خواننده شود.

با مطالعه تمام منابع، قصد دارم این ابهامات را رفع کنم و برای راحتی شما همه را در این مطلب آورده‌ام:

ارسال پیامک انبوه از خط شخصی

ارسال پیامک انبوه از خط شخصی

خیلی شفاف و صریح، شما نمی‌توانید از خط شخصی خودتان برای ارسال پیامک انبوه استفاده کنید. در سال‌های گذشته زمانی که تبلیغات پیامکی پا به عرصه بازار گذاشت تمام کسب‌وکارها و سازمان‌ها شروع به ارسال پیامک انبوه نمودند و این کم‌کم باعث نارضایتی عده‌ی بسیاری از مصرف‌کنندگان شد.

نارضایتی دارندگان تلفن همراه سبب شد که معاون رگولاتوری طی خبری اعلام کند:

بر اساس مصوبه ۲۱ شورای عالی فضای مجازی و آئین‌نامه‌های مربوط به آن که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده، ارسال پیامک انبوه ممنوع است.

در این مصوبه که برای تمام اپراتورهای تلفن همراه لازم به اجراست، سقف ارسال پیامک انبوه به ۵۰۰ عدد در روز رسید. پس از مدتی، در پی ادامه یافتن نارضایتی کاربران، سازمان تنظیم مقررا ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر و قانون‌گذار حوزه ارتباطی کشور، اپراتوهای تلفن همراه را ملزم به ایجاد سامانه‌ای کرد تا کاربران بتوانند با وارد کردن یک کد واحد، امکان اطلاع از پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده هر سه اپراتور را داشته باشند و بدون ترس از این که پیام‌های بانکی نرسد، به راحتی راه دریافت پیامک تبلیغاتی را ببندند. کد دستوری این سامانه #۸۰۰* است.

از آنجایی که همیشه راهی برای دور زدن قانون وجود دارد، رگولاتوری سامانه ثبت و پاسخ‌گویی به شکایات (با شماره ۱۹۵) را ایجاد نمود تا کاربران در صورتی که پس از بستن پیامک تبلیغاتی همچنان آن را دریافت کردند بتوانند ثبت شکایت کنند. اما خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهند که تعداد شکایات ثبت‌شده در این سامانه ناچیز است.

در نتیجه شما اجازه دارید در ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۵۰۰ پیامک از خط شخصی خود بفرستید و البته این ریسک را باید بپذیرید که مخاطب ثبت شکایت کرده و خط شما را مسدود کند.

پیشنهاد می‌کنم کلا سراغ ارسال پیامک انبوه با خط شخصی خودتان نروید، چرا که شماره تلفن برای هر کسب‌وکاری ضروری است و به ریسک مسدودیت آن نمی‌ارزد.

ارسال پیامک انبوه از سیم کارت

ارسال پیامک انبوه از سیم‌کارت

ارسال پیامک انبوه از سیم‌کارت یکی از همین راه‌هایی است که برای دور زدن محدودیت دریافت پیامک تبلیغاتی ایجاد شده است. در اینجا مهم است بدانید که کاربرد این مطلب برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها است که سعی می‌کنند به طریقی تبلیغات پیامکی را به تمام کاربران بفرستند. چرا؟ چون تبلیغات پیامکی بسیار ارزان، مستقیم و موثر است. پیامک تنها راهی است که شما می‌توانید به شخصی‌ترین لحظات یک مشتری بالقوه وارد شوید و به او پیشنهادهای وسوسه‌انگیز بدهید!

از بحث منحرف نشویم، برخی منابع (عموما سامانه‌های ارسال پیامک!) زمانی که صحبت از ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت می‌کنند منظورشان این است که شما باید یک پنل پیامکی با قابلیت ارسال پیامک از طریق سیم‌کارت تهیه کنید تا بتوانید از این طریق لیست سیاه یا همان بلک‌لیست (Blacklist) مخابراتی را دور بزنید و پیامک خود را به مقصد برسانید.

ذکر این سوال نیز مهم است که شما قصد ارسال چه نوع پیامکی را دارید؟ اگر قصد ارسال پیامک خدماتی داشته باشید، صرف هزینه برای استفاده از چنین قابلیتی (که خدا می‌داند هر کسی چه مبلغی برای خود تعریف می‌کند!) اشتباه خواهد بود. زمانی که می‌خواهید پیامک خدماتی بفرستید بهتر است از خطوط خدماتی استفاده کنید.

به‌طور کلی، ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت یک سری ایراداتی دارد:

 • هزینه بالا (نسبت به خطوط اپراتوری)
 • عدم امکان دریافت پیامک (در زمانی که کاربر باید پاسخی ارسال کند)
 • امکان تاخیر در ارسال
 • و…

این «و…» آخر بستگی به سامانه‌ای دارد که این قابلیت را ارائه می‌دهد! به همه این‌ها، شرایط و مدارکی را که باید تهیه کنید را نیز در نظر بگیرید.

ارسال پیامک انبوه از موبایل

ارسال پیامک انبوه از موبایل

این مورد یکی از آن خنده‌دارهاست! در تحقیقاتم به منبعی برخورد کردم که از «ارسال یامک انبوه با موبایل» به کلی منظور دیگری داشت. این نیز یکی از قابلیت‌هایی است که برخی سرویس‌دهندگان برای راحتی کاربران خود آن را ارائه می‌کنند. منظور این سامانه‌ها از ارسال پیامک با موبایل این است که آن‌ها امکان ارائه کنترل پنل پیامکی از طریق موبایل و پیامک را برای کاربران فراهم کرده‌اند که در جای خودش می‌تواند مفید واقع شود.

روش کار به این صورت است که شما با یک کد خاص که از طریق خط شخصی‌تان برای خط پنل پیامکی ارسال می‌شود، می‌توانید پیامک‌هایی را که قبلا در پنل خود تعریف کرده‌اید را برای کاربرانی (که آن‌ها را نیز از قبل تعریف کرده‌اید!) بفرستید. کمی پیچیده به‌نظر می‌رسد اما زمانی که یاد بگیرید زیاد کار سختی نخواهد بود.

بنابراین می‌بینید که منابع مختلف منظورهای متفاوتی از ارسال پیامک انبوه با موبایل، سیم‌کارت یا خط شخصی دارند. اما همه ما می‌دانیم که برای کاربران عادی و صاحبان کسب‌وکار و مدیران سازمانی، منظور نهایی همان است که همه می‌دانیم… (ادامه را در تیتر نهایی بخوانید!)

 

بهترین راه برای ارسال پیامک انبوه به لیست سیاه

پیش‌تر گفتم که دلیل اصلی پیگیری افراد و کسب‌وکارها برای ارسال پیامک انبوه با سیم‌کارت شخصی (امیدوارم دیگر اینجا شبهه‌ای بر سر کلمات نباشد!) رساندن پیامک‌های تبلیغاتی به مخاطبان هدف است، چرا که در غیر این صورت هزینه‌ی زیاد این روش (در کنار سایر نقاط ضعفش) به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

1ارسال-پیامک-انبوه-به-لیست-سیاه

پس چه کنیم؟

تا حالا این سوال را از خود پرسیده‌اید که اصلا چرا باید به یک راه‌حل ابتدایی چسبید در حالی که ممکن است در گذر زمان، راه‌حل‌های بهتر، موثرتر، ساده‌تر، کاربردی‌تر، …تر، …تر (!) اختراع شده باشد؟ بیایید نگاه دیگری به مشکل اولیه بیندازیم (و مشکلاتی جزئی حاشیه‌ای آن):

بسیاری از افراد پیامک تبلیغاتی سیم‌کارت خود را مسدود می‌کنند. در چنین شرایطی چطور می‌توانیم یک کمپین پیامکی موفق و موثر داشته باشیم که در آن، مخاطب پیام ما را ببیند؟!

در کنار این مشکل اصلی، بعضی از کسب‌وکارها هم هستند که تبلیغات پیامکی (آنچنان) انبوهی ندارند و صرفا می‌خواهند به تعدادی از مشتریان ثابت (که تعدادشان هم کم است) گهگاهی پیامی بفرستند. پس آن‌ها هم به دنبال ارسال پیامک با سیم‌کارت شخصی هستند.

یک راه‌حل جامع، ارزان و ساده

چه جزو کسب‌وکارهایی باشید که به دنبال ارسال پیامک گهگاهی برای مخاطبان کم‌تعداد باشید یا کسب‌وکاری با برنامه هدفمند برای یک کمپین پیامکی حرفه‌ای و نیاز به رساندن پیام به مخاطب، در هر دو حالت می‌توانید با استفاده از سامانه پیامک آموت به هدف خود برسید. چرا این راه را پیشنهاد می‌دهم:

 • چون هزینه آن در مقایسه با ارسال از سیم‌کارت شخصی بسیار پایین‌تر است.
 • چون قابلیتی به اسم گارانتی ارسال دارد که با استفاده از سیستم هوشمند و چندین خط اختصاصی تضمین می‌کند پیام شما به مخاطب برسد.
 • چون سرعت ارسال آن زیر ۱۰ ثانیه است.
 • چون در کنار ارسال انبوه، ارسال تکی هم دارد.
 • چون ۱۰ روز مهلت تست و تبلیغات رایگان دارد.
 
 

فقط همین ۵ قابلیت به تنهایی می‌توانند این مشکل را سریع، موثر و ارزان حل کنند. سامانه پیامک آموت جامع‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین سامانه ارسال پیامک انبوه یا تکی است که کسب‌وکارها و سازمان‌ها (در تمامی ابعاد) از خدمات آن استفاده می‌کنند.سیم

امتیاز
5/5

لینک مقاله:

مشترک خبرنامه ما شوید.

19 پاسخ

 1. وقتتون بخیر. من خواستم پنل دمو رو استفاده کنم اما برام فعال نشد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 2. وقت بخیر. ممکنه یک مشاوره قبل از خرید پنل آموت به من بدید.
  سپاسگذارم.

 3. من هم یه زمانی فکر می کردم که باید با سیم کارت شخصی به مشتریان پیامک انبوه بزنیم. واقعا یه زمانی که پنل نبود و اصلا موبایل نبود، صاحبین کسب و کار چطوری مشتری هاشونو پیگیری می کردن و یا پیامک میزدن؟!

  1. ناصر عزیز سلام
   عمدتا پیگیری از سیم کارت شخصی باعث نارضایتی مشتریان و عدم حفظ آنها میشود.
   پنل پیامکی آموت با قابلیت ها و امکانات خودش این مشکل را حل کرده تا تجربه رضایت بخشی را به مشتریان شما بدهد.

 4. سلام. سایت و مطالب خوبی دارید. یک سوال داشتم خدمتتون و اون اینکه این پنل علاوه بر ارسال دستی، ارسال بر اساس تنظیم تاریخ و تعریف الگو رو هم داره؟

  1. شیدا عزیز سلام
   بله ، شما میتوانید در پنل پیامکی آموت از امکان ارسال پیشرفته جهت ارسال پیام با الگو و تاریخ مشخص استفاده نمایید.
   در پنل پیامک آموت راهنمای جامع ارسال نیز قرار گرفته است تا روند ارسال را برای شما راحت تر کند.

 5. من با یکم سرچ به سایت خوب شما رسیدم. خیلی مقالات خوب و مفیدی دارید و از همین مقالات خوبتون متوجه شدم که واقعا توی پنل پیامکی هم پس به همه چی فکر کردید. از این رو تصمیم دارم یه مدت تستی از پنلتون استفاده کنم.

  1. مجید عزیز سلام
   سپاس از اعتماد و حمایت شما 🌹🙏
   شما میتوانید از نسخه دمو پنل پیامکی آموت کاملا رایگان استفاده کنید و از طریق لینک زیر پس از ثبت نام بلافاصله شروع به ارسال نمایید .
   https://account.amootsoft.com/Account/SignIn

 6. جالب بود.
  یه زمانی یادمه تعداد مشتریان انگشت شماری داشتم که با سیمکارت خودم بهشون پیامک تبلیغی و دوستانه می فرستم و خیلی هم جواب میداد. اما امروزه دیگه نمیشه برای چند هزار مشتری دستی پیامک فرستاد.

  1. سیده حمزه عزیز سلام
   شما میتوانید برای رفع این مشکل از سرویس ارسال انبوه پیامکی آموت استفاده کنید

 7. سلام. اتفاقا ما چند سال پیش که بازاریابی تلفنی می کردیم تعداد پیامک هایی که در روز می فرستادیم بیش از 500 پیامک بود و بعد از مسدود شدن فهمیدیم که این کار غیر قانونی هست. و تازه اون موقع بود که با این سیستم های ارسال پیامک انبوه آشنا شدیم.

  1. آزیتا عزیز سلام
   نظر شما کاملا صحیح است
   یکی از نیاز های مهم هر کسب و کاری قطعا بازاریابی تلفنی است که از طریق پیامک انبوه آموت قابل استفاده و بهره وری است
   خدمت رسانی به شما افتخار ماست 🌹🙏

 8. وقت بخیر.
  یک سوال در مورد این پنل های پیامکی داشتم. آیا پنلی که خریداری می کنیم هم امکان ارسال پیامک دستی داره و هم این امکان رو داره که الگو تعریف کنیم که خود وب سایت به صورت اتومات بفرسته؟

  1. غفوری عزیز سلام
   بله پنل پیامکی آموت امکانات بسیاری داره که ارسال هوشمند یکی از این موارد می باشد.

 9. واقعا حرف ندارید. من اتفاقی با سایت خوبتون آشنا شدم و الان تست ده روزه رو ثبت نام کردم. پنل تون خیلی کامل هست و کار باهاش نیز خیلی آسون بوده. ممنون از شما.

  1. زنده باشی توفیق عزیز.
   مرسی که تجربه کار با پنل ده روزه مارو برای دوستانت به اشتراک میزاری. حتما از پنل دائمی ما رضایت بیشتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات
محبوب ترین مطالب
مطالب مرتبط
برچسب ها

دسته بندی مقالات

این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است

بهترین مقالات

عضویت در مجله‌ی پیامک آموت

برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره‌های فروش از طریق پیامک شماره موبایل خود را وارد کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ورود
خرید پنل پیامک