نحوه استفاده از افزونه WP-SMS

در این آموزش به شرح بخش‌های مختلف پنل مدیریت افزونه ارسال پیامک در وردپرس خواهیم پرداخت و تلاش بر آن است که شرح کامل تمامی قسمت‌ها انجام شده تا شما را از هر آموزش دیگری بی‌نیاز کند.

شما همواره می‌توانید برای پاسخگویی به سوالات بیشتر، با تیم پشتیبانی پیامک آموت در ارتباط باشید.

نصب و فعالسازی

پس از آنکه این افزونه را از صفحه افزونه های پیامکی آموت دانلود نمودید، همانند هر افزونه‌ی وردپرسی دیگری لازم است که آن را نصب نمایید.

فرآیند نصب می‌تواند از طریق هاست، FTP و یا از زیر منوی «افزودن» در قسمت افزونه‌های وبسایت وردپرسی شما انجام شود. بدین منظور فایل دانلود شده را انتخاب کرده و بعد از نصب اقدام به فعالسازی افزونه نمایید. بعد از نصب کلمه SMS یا پیامک به منوی کناری پنل مدیریت شما افزوده می‌شود و با انتخاب گزینه setting یا تنظیمات می‌توانید وارد قسمت تنظیمات افزونه شوید.

بخش عمومی یا General

اولین قسمت از منوی تنظیمات، گزینه عمومی یا General می باشد.

در اولین باکس شماره موبایل مدیر سایت را وارد نموده و در قسمت دوم کشور «ایران» را انتخاب نمایید.

در صورتیکه می‌خواهید پنل پیامک شما از قوانین GDPR تبعیت کند، گزینه فعالسازی یا Active را در قسمت مربوطه تیک بزنید.

منوی Gateway یا درگاه

در این قسمت شما می‌توانید تنظیمات مربوط به درگاه پیامکی خود را انجام دهید، در اولین قسمت درگاه amootsms را انتخاب نمایید. سپس در قسمت‌های بعدی نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.
در صورتی که از خطوط اختصاصی استفاده می کنید، در چهارمین قسمت، شماره خط اختصاصی خود را وارد نمایید.

سایر گزینه‌های این قسمت به ترتیب مربوط به نمایش منوی افزونه پیامک در نوار بالای پنجره ادمین و صفحه ارسال پیامک و سپس ارسال پیامک‌های حاوی کاراکترهای Unicode مانند پیامک‌های فارسی و همچنین قابلیت حذف فاصله از شماره‌های موبایل می‌باشد که به راحتی می‌توانید این قابلیت‌ها را فعال یا غیرفعال کنید.

سایر ویژگی‌ها

در ادامه سایر قابلیت‌های افزونه wp-sms قابل تنظیم می‌باشد.

از جمله شیوه‌ای که شما می‌خواهید خبرنامه پیامکی خود را تنظیم کنید. و یا قابلیت‌های اتصال به فرم‌ها، ارسال اعلانات و…

لازم به ذکر است در صورتی‌که می‌خواهید از نسخه پیشرفته افزونه استفاده نمایید، بعد از خرید لایسنس نسخه پیشرفته افزونه، با پشتیبانی آموت در تماس باشید.

شماره ارسال

برای ارسال پیامک از طریق خطوط عمومی لازم است تا در قسمت‌های مربوط به شماره ارسال کننده کلمه «Public» را وارد نمایید.

اگر از خطوط خدماتی استفاده می‌کنید از کلمه «Service» استفاده نمایید و تنها اگر از خطوط اختصاصی استفاده می‌کنید، شماره خط اختصاصی خود را وارد نمایید.