بازاریابی پیامکی چیست؟

باید این واقعیت را قبول کنید که «برقراری ارتباط با مشتری‌ها کمی سخت است». شما باید خلاق باشید و بر اساس نیازهای مشتری جلو بروید. برای انجام این کار و برقراری ارتباط با مشتریان برایتان ایده‌های جذابی داریم
با توجه به افزایش میزان استفاده از گوشی‌های تلفن همراه امروزه یکی از راه‌های ارتباط مستقیم با مشتری ارسال پیام کوتاه است. در صورتی که از این روش به درستی استفاده کنید بازاریابی پیامکی ، یکی از موثرترین روش‌ها برای برقراری ارتباط با مشتری خواهد بود.

زمان ارسال پیام مهم است

اکثر مردم پیامک‌های دریافتی خود را به محض دریافت باز می‌کنند این در حالی است که آن‌ها ایمیل‌های خود را در بهترین حالت فقط چند بار در روز چک می‌کنند. این ویژگی یک امتیاز خیلی خوب برای پیام‌های ضروری است؛ اما نباید از این ویژگی برای ارسال پیام‌های خودتان در هر ساعتی از شبانه روز استفاده کنید.
با خود فکر کنید، آیا دوست دارید از کوپن تخفیفی که ساعت 2 نیمه شب برای شما ارسال شده است استفاده کنید؟ بعید به نظر می‌رسد.

برای بیان اهمیت این موضوع باید اشاره کنیم که در برخی از کشورها قوانینی درباره زمان ارسال پیام‌های متنی بازاریابی تصویب شده است. (به عنوان مثال در کشور فرانسه شما مجاز به ارسال پیامک‌های بازاریابی در روزهای یکشنبه، تعطیلات یا هر زمان دیگری بعد از ساعت 10 شب نیستید).
حتماً نام شرکت خود را بنویسید مطمئن شوید که نام شرکت خود را در پایان پیامکتان ذکر کرده‌اید همچنین اگر کد تخفیفی برای مشتریانتان در نظر گرفته‌اید حتما لینک آدرسی را که باید کد تخفیف را در آن درج کنند نیز در پایان پیامتان قرار دهید.

بهترین سازوکار برای بازاریابی پیامکی چیست؟

مطمئن شوید که مشتری پیام شما را دریافت می‌کند.
استفاده از پیام متنی یک خط ارتباطی بسیار مؤثر و مستقیم با مشتری است؛ اما قوانین زیادی وجود دارد که برای استفاده از این خط ارتباطی آن را درنظر داشته باشید. اولین و مهم‌ترین اصل دریافت مجوز از مشتریان، برای ارسال پیام به آن‌ها است.
به احتمال خیلی قوی کاربران پیام شما را باز می‌کنند؛ اما این در صورتی است که آنها اجازه ارسال پیام را به شما داده باشند. در اکثر کشورها برای ارسال پیام به مشتری باید از آن‌ها اجازه بگیرید.

برای تکمیل استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود از پیامک استفاده کنید.

یکی از جذابیت‌های دیجیتال مارکتینگ وجود کانال‌های ارتباطی زیاد برای برقراری ارتباط با مشتری است. جالب است بدانید همه این کانال‌ها به هم متصل می‌شوند و یک سیستم ارتباطی بازاریابی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شوند تجارت شما شکل بگیرد و در نهایت به نتایج عالی منجر شود.

بازاریابی به روش پیام کوتاه و ایمیل دو کانال متفاوت ولی مکمل یکدیگر هستند. شما می‌توانید با استفاده از هر دو روش کمپین‌های تبلیغاتی خود را ایجاد کنید. بهتر است که از سرویس ایمیل برای ارسال اطلاعات به صورت جزئی استفاده کنید و از پیام کوتاه برای ارسال اطلاعات ضروری و یا پیام‌های مدت‌دار استفاده کنید.

چرا بازاریابی پیامکی تاثیرگذار است؟

در ادامه دلایل کاربردی بودن پیام کوتاه در بازاریابی را بررسی می‌کنیم:

بستن چرخه بازاریابی ایمیلی

شاید بگویید بازاریابی ایمیلی و پیامکی در اجرای استراتژی شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند؛ اما باید بدانید درصورت استفاده همزمان از این دو سرویس، نتایجی عالی را به دست خواهید آورد. همانطور که قبلاً هم بیان کردیم، بهتر است از پیام کوتاه برای ارسال اعلان‌های فوری استفاده شود؛ در حالی که ایمیل حاوی پیام‌های طولانی‌تر و حاوی اطلاعات بیشتر است.

نرخ تعامل بالا

نرخ تعامل پیامک در مقایسه با ایمیل بسیار بالا است؛ حدود 90 درصد از پیامک‌ها در طی 3 دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند. این قابلیت باعث می‌شود پیام کوتاه در ارائه اطلاعات مهم بسیار مفید باشد.

فراگیر شدن تلفن‌های هوشمند

با توجه به درصد بالای استفاده افراد از تلفن‌های هوشمند، پیام کوتاه یک راه عالی برای دسترسی مستقیم به افراد به عنوان مشتری است. همچنین شما می‌توانید با قرار دادن لینک کسب و کار خود در پیام متنی، کاربران را به صورت آنلاین به فروشگاه مورد نظر خود فرا بخوانید.

بازاریابی پیامکی چگونه کار می‌کند؟

برای به کارگیری بازاریابی پیامکی می‌توانید از دو نوع پیام استفاده کنید:

  • کمپین ها

کمپین‌ها در واقع پیام‌های ساده‌ای هستند که در حجم بالا ارسال می‌شوند. از این پیام‌ها غالباً برای ارسال تبلیغات، تخفیف‌ها (مانند کوپن‌ها، حراج‌ها و …) و یا بیان اطلاعات کلی (مثلاً تاریخ حراج‌ها، بروزرسانی ها، اطلاعات آب و هوا و …) استفاده می‌شود.

  • معاملاتی

از این پیام‌ها برای یک رویداد خاص یا یک موقعیت خاص استفاده می‌شود. مثلاً زمانی که مشتری می‌خواهد سفارش خود را تأیید کند یا برای اطلاع از خرید اینترنتی و … این پیام‌ها اطلاعات مورد نظر را به شخص خاصی ارسال می‌کنند.

کاربرد بازاریابی پیامکی چیست؟

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی از پیام کوتاه استفاده کنید. ما در اینجا برخی از روش‌های متداول، برای استفاده از سرویس پیام کوتاه را به شما ارائه می‌دهیم تا با دید بهتر به کارهایی که می‌توانید با استفاده از پیام کوتاه انجام دهید بیندیشید و همچنین ایده‌های بهتری به ذهنتان برسد. در این صورت به این نکته که پیام کوتاه چگونه می‌تواند به کسب‌و‌کار شما کمک کند، خواهید رسید.

تبلیغات و تخفیفات کوتاه مدت برای خرده فروشی‌ها و یا تجارت‌های الکترونیکی

یک روش عالی برای جذب مشتریان به فروشگاه و یا وب‌سایت ارسال کوپن‌ها و تخفیفات برای مخاطبان شماست. درصورتی که تصمیم بگیرید برای یکی از محصولات خود تبلیغات و تخفیفات کوتاه مدت داشته باشید، قطعاً می‌خواهید تعداد افراد زیادی از این تخفیفات با خبر شوند.
استفاده از پنل اس ام اس یکی از راه‌های ارتباط گیری با مخاطبین برای پیشنهادهای شماست. استفاده از این پنل‌ها زمانی پر اهمیت‌تر می‌شوند که شما می‌خواهید مشتریان از تمامی این رویدادها با خبر شوند. اگر مشتریان شما پیام‌ها را به موقع دریافت کنند، هرگز این تخفیف‌ها را از دست نخواهند داد.

بروزرسانی های ضروری در مورد رویدادها و یا سفارشات مشتریان

شما برای برنامه ریزی و اجرای یک رویداد نیاز دارید کارهای زیادی را انجام دهید. هر چقدر که تعداد افراد شرکت کننده در این رویداد بیشتر شود، ارائه اطلاعات لازم و با خبر کردن آن‌ها سخت‌تر خواهد بود.
استفاده از پنل اس ام اس این کار را برای شما ساده می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید هرگونه تغییر، کنسلی، اطلاعات کلی و یا بروزرسانی را در زمان مناسب به مشتریان خود اطلاع دهید؛ درصورتی که بخواهید از طریق ایمیل و دیگر کانال‌های ارتباطی اینگونه اطلاع رسانی‌ها را انجام دهید حتماً به دردسر می افتید.

یادآوری قرارهای ملاقات

هنگامی که یک قرار ملاقات تنظیم می‌کنید این نگرانی وجود دارد که ممکن است مشتریان این قرار ملاقات را فراموش کنند یا دیر به جلسه برسند و یا به طور کلی در جلسه حاضر نشوند، برای حل این نگرانی می‌توانید از پنل اس ام اس کمک بگیرید.
درصورتی که قرار ملاقات شما کنسل شود. شاید برای برگزاری این جلسه سایر جلسات خود را کنسل کرده باشید! بنابراین زمان بیشتری را از دست خواهید داد. پس بهتر است با ارسال پیام‌های یادآوری، مطمئن شوید مشتریان شما جلسات را فراموش نکرده و سر وقت در محل تعیین شده حاضر می‌شوند.

هشدارهای داخلی

ممکن است تعداد کارکنان شرکت شما زیاد است و برای شما سخت باشد پیام‌های ضروری مانند زمان تعطیل شدن دفتر کار، آپدیت‌های ضروری و … را تک به تک برای آن‌ها ارسال کنید؛ در این صورت می‌توانید از ایمیل استفاده کنید؛ البته باید خیلی خوش شانس باشید که تمامی کارکنان شما به موقع ایمیل خود را چک کنند. ممکن است برخی از کارکنان بیرون از محل کار خود ایمیل‌های کاریشان را بررسی نکنند؛ بنابراین بهترین راهکار برای به موقع رساندن اطلاعات لازم به تمامی کارکنان شما استفاده از پنل اس ام اس است.

سرویس بازاریابی پیامکی برای چه افرادی سودمند است؟

در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید پیام‌های متنی برای شما کاربردی و مفید هستند، شما می‌توانید با استفاده از این سرویس اطلاعات ضروری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دیگران ارسال کنید. در ادامه به معرفی برخی شرکت‌ها و فعالیت‌هایی می‌پردازیم که استفاده کردن از پنل اس ام اس برای دست‌یابی به یک تجارت موفق برای آن‌ها ضروری و لازم است:

  • فروشگاه‌های آنلاین:

برای یک فروشگاه اینترنتی داشتن یک پنل اس ام اس کاربردهای مختلفی دارد از جمله: تبلیغ کالاهای خود، ارسال اطلاعات سفارش و …

  • آژانس‌های مسافرتی:

استفاده از پنل اس ام اس برای آژانس‌های مسافرتی نیز کاملاً ضروری است؛ چراکه مشتریان باید اطلاعات سفر خود را به صورت دقیق و به موقع دریافت کنند. اطلاعاتی از جمله تغییر در زمان پرواز، تغییرات گیت، پروازهای لغو شده، اطلاعات آب و هوا و سایر اطلاعات. به کمک پنل اس ام اس می‌توانید تمامی اطلاعات لازم را به موقع به مشتریان خود اطلاع دهید و جای هیچ نگرانی از بابت چک شدن پیام‌ها در زمان مناسب نیست.

فعالیت‌های خدماتی که وقت ملاقات تنظیم می‌کنند:

شما می‌توانید با استفاده از پنل اس ام اس قرارهای ملاقات خود را به مشتریان خود یاد آوری کنید؛ در این صورت دیگر نگران فراموش کردن زمان ملاقات نخواهید بود و می‌توانید وقت و هزینه خود را ذخیره کنید.

کمپانی‌های بزرگ با بیش از 100 کارمند:

در شرکت‌های بزرگ چگونگی ارتباط داخلی بسیار مهم است و شاید ارتباط برقرار کردن با تک تک کارکنان سخت بنظر برسد، همانطور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم برای ارسال اطلاعات ضروری نمی‌توان از ایمیل استفاده کرد؛ بنابراین بهترین روش برای ارتباط داخلی استفاده از اس ام اس است؛ چرا که با استفاده از این سرویس می‌توانید اطلاعات ضروری را به موقع به تمامی کارکنان ارسال کنید.

آیا بازاریابی پیامکی برای تجارت شما نیز سودمند است؟

پیشنهاد ما برای پاسخ به این سؤال این است که حتماً بازاریابی پیامکی را بر روی کاربران خود امتحان کنید! درصورتی که از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنید، اس ام اس را هم تست کنید.
بعد از مطالعه این مقاله دیدی هوشندانه نسبت به بازاریابی پیامکی و کاربرد آن پیدا کردید. در ادامه به ذکر چند مزیت این سرویس می‌پردازیم:

ارسال مطمئن و نرخ خوانده شدن 94 درصدی
ارتباط مستقیم با مشتریان
درگیر کردن مشتری با محصولات
تکمیل استراتژی بازاریابی ایمیلی

در ادامه با ثبت نام در amootsms.com می‌توانید تا ده روز بصورت رایگان بازاریابی پیامکی را در کسب‌وکار خود امتحان کنید.

5/5 - (6 امتیاز)