چگونه قیف فروش را با کمک بازاریابی پیامکی بهینه کنیم؟

با وجود اینکه بازاریابان مدرن کانال های متنوعی برای بازاریابی دارند، اما ارسال پیامک همچنان یک کانال بسیار کارآمد برای افزایش نرخ تبدیل به شمار می‌رود. تقریباً همه افراد گوشی تلفن همراه دارند و وقت زیادی را با آن سپری می کنند. در نتیجه بازاریابی پیامکی میتواند نرخ تعامل شما را با مخاطبانتان افزایش دهد. بر اساس تحقیقات انجام شده، نرخ باز شدن پیامک های متنی 98 درصد است که در مقایسه با کانال های دیگر، رتبه بالاتری دارد. در حالیکه نرخ باز شدن متوسط ایمیل های بازاریابی در حدود 23 درصد است.
با وجود اثربخش بودن بازاریابی پیامکی بسیاری از کسب و کارها هنگام برنامه ریزی استراتژیک خود نقش آن را نادیده می گیرند و به جای آن تصمیم می گیرند تلاش خود را بر روی کانال های دیگر متمرکز سازند و از مزایای این روش چشم پوشی کنند. این در حالی است که بسیاری دیگر از استفاده از آن هراس دارند.
مسئله این است که اگر می خواهید در کمپین های خود از پیامک استفاده کنید باید مطمئن شوید استراتژی شما الزامات خاصی را برآورده سازد. به عنوان مثال، قانون «حمایت از مصرف کننده»، کسب و کارهای آمریکایی را بر آن داشته تا به ازای ارسال هر پیامک اسپم 1500 دلار بپردازند.
خبر خوب این است که کمپین شما برای اثربخش بودن نیازی به نقض قوانین ندارد. هرچه پیام های شما شخصی تر و مرتبط تر باشد، بهتر می تواند هدف خود را برآورده کند و نرخ تبدیل را بهبود دهد. بنابراین در این مقاله سعی داریم برخی از بهترین فعالیت های بازاریابی پیامکی را به شما معرفی کنیم. اما قبل از آن در مورد مزایای بازاریابی پیامکی بیشتر توضیح می دهیم.

چرا بازاریابی پیامکی اهمیت دارد؟

  • هزینه پایین، بازده بالا

از هر روش بازاریابی که استفاده کنید لازم است برای تبلیغات هزینه صرف کنید. بازاریابی پیامکی یک روش مقرون به صرفه تبلیغات است، از همین رو یک گزینه عالی برای کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان به شمار می رود.با خرید پنل پیامکی می توانید از تمام ویژگی های آن استفاده کنید
  • ارتباطات هدفمند

موفقیت شما بیش از هر چیز به هدف گذاریِ کارآمد بستگی دارد و ماهیت ارسال پیامک نیز به گونهای است که نیاز به کسب اجازه دارید. از این رو تنها افرادی را هدف گیری می کنید که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند.

  • خودکارسازی

اگر روش بازاریابی پیامکی را انتخاب می کنید می توانید از مزایای «خودکارسازی» ارسال پیامک بهره مند شوید. خودکار سازی پیامک نسبت به رویکرد های دیگر نتایج بهتری به همراه دارد. نخست اینکه می توانید کمپین های پیامکی خود را کاملاً خودکار کنید. دوم اینکه، حتی اگر تماس ها و ایمیل ها به صورت هشدار ارسال شود، باز هم مردم بیشتر به پیامک‌ها توجه می‌کنند.

  • انعطاف پذیری

پیام کوتاه یک رویکرد انعطاف پذیر ارائه می دهد. شما می توانید تنها با چند کلیک پیام های خود را ایجاد و اقدام به ارسال پیامک کنید تا بتوانید با سرعت به روند بازار یا تبلیغات رقبا واکنش نشان دهید. همچنین می‌توانید در مراحل اول از طریق این لینک این کار را بصورت رایگان انجام دهید.

چگونه از بازاریابی پیامکی در قیف فروش استفاده کنید؟

  • پیام های خود را شخصی سازی کنید

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشتریانی که توصیه های شخصی دریافت کردند باعث افزایش 25 درصدی درآمد کسب و کارهای تجارت الکترونیک شدند. تعاملات شخصی برای مخاطب بسیار جذاب است، از این رو تاثیرگذاری بیشتری دارند. توصیه ما این است که مخاطبان خود را به درستی بخش بندی کنید و از آنها بپرسید تمایل دارند به صورت روزانه چه پیام هایی دریافت کنند. به این ترتیب، هیچ کس از پیام های شما آزرده خاطر نخواهد شد و نرخ تبدیل آنها به مشتری واقعی بیشتر خواهد بود.

  • زمان مناسب انتخاب کنید

همانطور که قبلاً گفتیم بازاریابی پیامکی دارای نرخ باز شدن بالایی است. با این حال اگر واقعاً میخواهید افراد پیام شما را باز کنند، باید اطمینان یابید که آن را در زمان درست ارسال می کنید. از آنجا که پیام ها نمی توانند ویژگی های بصری برند شما را برجسته سازند، ما توصیه می کنیم با مشتریان بالقوه خود زمانی تماس برقرار کنید که تمایل بیشتری به استفاده از محصولات شما دارند. به عنوان مثال، اگر شرکت شما مواد غذایی ارائه می دهد می توانید پیامک های خود را در ساعات صرف ناهار ارسال کنید.

  • مشتریان بالقوه خود را پرورش دهید

شما باید مشتری بالقوه خود را به گونهای پرورش دهید که به مشتری واقعی تبدیل شود. ارسال پیامک از طریق سامانه ارسال پیامک انبوه یا پنل ارسال اس ام اس شما را قادر می سازد تا ارتباط بهتری با مشتریان بالقوه خود ایجاد کنید. زیرا پیامک یکی از روش های ارتباطی بسیار کار آمد است. با این حال به یاد داشته باشید ممکن است افراد به اندازه ایمیل تمایلی به دریافت پیامک نداشته باشند. شما می توانید هر روز ایمیل ارسال کنید، اما مخاطبانتان ممکن است مایل به دریافت روزانه پیامک نباشد. تحقیقات نشان داده مصرف کنندگان تمایل دارند ماهانه دو بار از کسب و کارها بشنوند. بنابراین اطمینان یابید حرف مهمی برای گفتن دارید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید از محتوای آموزنده به جای فروش تهاجمی استفاده کنید. ما در این خصوص سابقه پانزده ساله داریم و می‌توانیم برای اثربخشی هرچه بیشتر پیام‌هایتان به شما مشاوره دهیم.

  • محتوای با کیفیت تولید کنید

با این که بازاریابی پیامکی محدودیت هایی در رابطه با طول محتوا دارد، اما نباید آن را فدای کیفیت کنید. محدودیت 160 کاراکتری به این معنی است که باید از هر کاراکتر به درستی استفاده کنید. در اینجا چند نکته برای ایجاد محتوای کارآمد و اثربخش معرفی می کنیم:

1. محتوای خود را صریح و روشن بیان کنید.
2. پیشنهادات خود را به صورت خاص بیان کنید تا مخاطبان پیام شما را به درستی در یابند
3. از نام تجاری خود استفاده کنید
4. یک کال تو اکشن قوی (فراخوانی برای ترغیب مشتری به عمل) قرار دهید
5. پیام های خود را ساده و خوانا بنویسید. از به کار بردن کلمات اختصاری، اصطلاحات پیچیده و محتوایی که باعث کاهش خوانایی پیامتان شود خودداری کنید. اگر قصد دارید روی برخی کلمات تاکید کنید آنها را به صورت حروف بزرگ بنویسید، اما در این کار زیاده روی نکنید.

  • از لینک برند خودتان استفاده کنید

محدودیت 160 کاراکتری به شما اجازه استفاده از لینک های طولانی نمی دهد. بسیاری از کسب و کارها از کوتاه کننده های رایج URL استفاده می کند. شما میتوانید از لینکی استفاده کنید که حاوی نام برند و کلمات اساسی باشد. لینک ها قابل توجه ترین مولفه هستند. بنابراین اگر نام برند خود را در لینک قرار دهید، باعث افزایش رویت آن می شوید. همچنین قرار دادن یک فراخوان عمل قوی باعث ایجاد اعتماد در مخاطب میشود، زیرا آنها خواهند دید که لینک شما ایمن است. اگر موفق به افزایش اعتماد شوید، نرخ کلیک را تا 39 درصد افزایش می دهید.

4.2/5 - (5 امتیاز)