پیامک آموت

3 مرحله‌ی اساسی در راه‌اندازی کمپین پیامکی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
«آتش کمپین کسب‌وکار خود را روشن کنید تا همه دور آن بنشینند و قصه‌ی برند شما را گوش کنند!»
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

فهرست مطالب

 کمپین پیامکی در واقع پیام کوتاهی است که در راستای اهداف بازاریابی مختلفی برای گروه بزرگی از افراد ارسال می‌شود. به عنوان مثال پیامک‌هایی که جشنواره‌ی تخفیفات یا تبلیغ و فروش یک کالا یا خدمات را به اطلاع افراد می‌رساند از محبوب‌ترین کمپین‌های پیامکی هستند که همه‌ی ما نیز انواع آن را هر روز دریافت می‌کنیم. 

کمپین‌های پیامکی یک استراتژی بسیار قدرتمند و تاثیر گذار برای انتقال اطلاعات هدفمندی به مردم هستند که در ترکیب با سایر کانال‌های بازاریابی نیز قدرت تاثیرگذاری را افزایش می‌دهند و باعث بهبود عملکرد می‌شوند. به عنوان مثال اگر شرکتی در حال راه‌اندازی یک کمپین در شبکه‌های اجتماعی باشد. راه‌اندازی کمپین پیامکی می‌تواند برای سرعت بخشیدن به رشد کمپین و اطلاع رسانی برای شرکت در آن بسیار مفید واقع شود.

«آتش کمپین کسب‌وکار خود را روشن کنید تا همه دور آن بنشینند و قصه‌ی برند شما را گوش کنند!»

«آتش کمپین کسب‌وکار خود را روشن کنید تا همه دور آن بنشینند و قصه‌ی برند شما را گوش کنند!»

این روز‌ها دیگر همه‌ی مردم تلفن‌ همراه دارند و شبانه روز به طور مرتب آن را چک می‌کنند. این یک شانس بزرگ برای هر کسب‌وکاری است که بتواند مشتریان خود را از طریق این رسانه‌ی مناسب برای بازاریابی پیدا کند. حتی اگر فرض کنیم عده‌ای از مشتریان شما تلفن همراه هوشمند نداشته باشند بازهم کمپین پیامکی بهترین کانال برای بازاریابی در رسانه‌ی تلفن همراه است، چون نیازی نیست که مشتری احتمالی شما به اینترنت متصل باشد.

چرا کمپین های پیامکی مهم هستند؟

نرخ خارق‌العاده‌ی باز شدن پیامک: ۹۸ درصد مخاطبین یک کمپین پیامکی حداقل پیامکی که دریافت کردن‌اند را باز می‌کنند و ۴۵ درصد از آنها به کمپین واکنش نشان می‌دهند.

مشتریان را به اقدام وادار می‌کند: پیامک در ذهن مخاطب احساس فوریت زمانی ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر از آنجا که کمپین‌های پیامکی مدت زمان محدودی را به افراد برای انجام اقدام خاصی تعیین می‌کند، مشتریان احتمالی که قصد شرکت در کمپین را داشته باشند به سرعت در آن شرکت می‌کنند.  به جرات هیچ کانال بازاریابی دیگری وجود ندارد که احساس فوریت زمانی را به قدرت پیامک ایجاد کند و مردم را وادار به تصمیم‌گیری سریع کند.

آسان و فوری

آسان و فوری: طراحی کمپین تبلیغاتی وقت و انرژی زیادی از کسب‌وکارها نمی‌گیرد، چون مانند کمپین‌های دیگر نیازی به طراحی گرافیکی و یا طراحی‌های HTML ندارد و می‌تواند تنها در عرض چند دقیقه اجرا شود.

چند کاره بودن: کمپین‌های پیامکی برای هر کسب‌وکاری مطلوب هستند. در واقع بازاریابی پیامکی زمینه‌ی وسیعی از فرصت‌ها را برای انواع کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا برای محصولات و خدمات خود مشتریان جدید جذب کنند و یا اطلاع‌رسانی‌های خاصی را برای مشتریان فعلی داشته باشد. پیامک همچنین‌ می‌تواند برای اعلان‌ها، یاد‌آوری قرارهای ملاقات نیز استفاده شود.

چگونه یک کمپین پیامکی راه‌اندازی کنیم؟

چگونه یک کمپین پیامکی راه‌اندازی کنیم؟

۱. خرید سامانه پیامکی

برای ارسال پیامک انبوه و راه‌اندازی کمپین پیامکی شما نیاز به یک سامانه پیامکی معتبر دارید که خدمات کاملی را ارائه کند. با خرید پنل پیامکی قادر خواهید بود به صورت نامحدود برای مخاطبین هدف خود به صورت انبوه پیامک ارسال کنید و کمپین خود را راه‌اندازی و مدیریت کنید. پس اولین قدم برای راه‌اندازی کمپین پیامکی خرید یک پنل پیامکی است. پیشنهاد ما این است که از پنل پیامکی آموت برای مقاصد بازاریابی خود از جمله راه‌اندازی کمپین استفاده کنید. این پنل دارای امکانات بسیار زیادی است که راه‌اندازی و مدیریت یک کمپین را بسیار ساده و آسان می‌کند. همچنین دارای یک نسخه‌ی آزمایشی ده روزه است که فرصت خوبی برای تست و بررسی میزان کارایی آن می‌باشد.

 

۲. مخاطبین را دسته‌بندی کنید

پیش از راه‌اندازی کمپین باید  مخاطبین هدف خود را تعیین کنید. بدیهی است که بیشترین بازدهی کمپین زمانی اتفاق می‌افتاد که مخاطبینی پیامک را دریافت کنند که دارای شرایط دلخواه شما باشند. به طور مثال ممکن است شما مدیر بازاریابی یک فروشگاه لباس‌های زنانه باشید. پس مخاطبین هدف شما جنسیت مشخصی دارند. همچنین ممکن است شما بازاریاب B2B باشید و مخاطبین هدف شما در حوزه‌ی خاصی از تجارت فعال باشند. به عبارتی دیگر شغل خاصی داشته باشند. در این صورت باید قبل از اجرای کمپین‌ پیامکی خود مخاطبین خود را مشخص کنید.

در سامانه‌های پیامکی پیشرفته مانند پنل پیامکی آموت شما می‌توانید این دسته‌بندی را به سادگی چند کلیک در پنل کاربری خود انجام دهید. این سامانه به شما امکان می‌دهد تا تعیین کنید دریافت کننده‌ی پیام چه شغلی داشته باشند، چه جنسیتی داشته باشند، در چه شهر، منطقه یا حتی محله‌ای ساکن باشد.

۳. کمپین پیامکی خود را برنامه ریزی کنید

 

۳. کمپین پیامکی خود را برنامه ریزی کنید

 به طور کلی دو راه برای شروع کمپین پیامکی پیش‌ رو دارید:‌ ۱. بلافاصله پس از آماده کردن متن پیامک خود آن را برای مخاطبین هدف خود ارسال کنید. ۲. پیامک آماده شده را زمان‌بندی کنید تا در تاریخ مشخص و ساعت مشخصی برای مخاطبین هدف ارسال شود. به عنوان مثال اگر می‌دانید که برای مخاطبین هدف شما راحت‌تر است که پیامک را بعد از ساعت اداری، مثلا در ساعت ۳ بعداز‌ظهر دریافت کنند،‌ زمان‌بندی را برای ساعت ۳ تنظیم کنید. تعین زمان دقیق ارسال بستگی به برنامه‌ریزی شما برای کمپین و هدفتان از اجرای آن دارد.

در پنل پیامکی آموت فقط کافیست پیامک خود را آماده کنید و ساعت و تاریخ ارسال آن را تنظیم کنید تا در آن زمان مشخص پیامک به صورت خودکار برای مخاطبین شما ارسال شود. 

 

همانطور که دیدیم:

کمپین پیامکی یعنی با کمترین هزینه داستان کسب‌وکار خود را برای افراد تعریف کنید و یا محصولات خود را بفروشید. کمپین پیامکی یکی از بهترین کانال‌های بازاریابی با اهداف متفاوت برای انواع کسب‌وکارهاست که مراحل راه‌اندازی آن‌را در این مقاله بررسی کردیم. اولین و مهم‌ترین اقدام برای راه‌اندازی این کمپین خرید سامانه‌ی پیامکی معتبر مانند پنل پیامک آموت است که دارای یک نسخه‌ی آزمایشی رایگان و ده روزه است که تمامی امکانات و قابلیت‌های پنل را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد و فرصت خوبی را فراهم می‌کند که اثر گذاری و کارآمدی آن را بررسی کنید.

امتیاز
5/5

لینک مقاله:

مشترک خبرنامه ما شوید.

16 پاسخ

 1. خیلی عالی بود. به من کلی ایده خلاقانه دادید تا از تبلیغات پیامکی و راه اندازی کمپین تبلیغاتی استفاده کنم.

  1. علیرضا عزیز سلام
   بسیار مفتخریم که مطالب برایتان موثر و مفید واقع شده است.🌹🙏

 2. خیلی لذت بردم. به 3 نکته خیلی خوبی اشاره کردید.
  ممنون از سایت خوبتون.

 3. بسیار عالی و آموزنده. حتما در راه اندزی کمپین از مطالب مفید و آموزنده شما استفاده خواهیم کرد. مطالب مفیدتون در بهتر کردن متن تبلیغاتی هم به ما خیلی کمک کرد و نتایج خیلی بهتری گرفتیم.

  1. ژاله عزیز سلام
   امیدواریم که بهترین را براتان فراهم کرده باشیم.
   از نظرات ارزشمند شما متشکریم. 🙏🌹

 4. خیلی خوب بود. این اولین بار بود که در مورد کمپین های تبلیغاتی مطلبی خونده بودم. خیلی انگیزه گرفتم برای ساخت یک کمپین حرفه ای.
  ممنون از شما.

  1. لیلا عزیز سلام
   سپاس از لطف و همراهی شما.
   بسیار خرسندیم که مطالب برای شما مفید و موثر واقع شده است. 🌹🙏

 5. بسیار عالی بود.
  متاسفانه خیلی از شرکت ها در ساخت کمپین تبلیغی و پیامکی اشتباه می کنن.
  خیلی نکات خوبی رو اشاره کردید.

  1. شایان عزیز سلام
   بسیار خرسندیم که مطالب براتون موثر و مفید واقع شده 🌹🙏

 6. سلام و درود فراوان.
  ممنون از اینکه خیلی کامل در بخش های مختلف مقالات به همه نکات مهم ارسال پیامک تبلیغی اشاره کرده اید. و این موجب میشه که کاربرانتون بهتر نتیجه بگیرن و ارسال پیامک را همچنان ادامه بدن.

  1. کیوان عزیز سلام
   خیلی خرسندیم که مطالب برای شما مفید واقع شده
   سپاس از همراهی و حمایتتان 🌹🙏

 7. بدون تعارف و چاپلوسی یکی از بهترین پنل های پیامکی هستید. این پیام خودکار برای شماره هایی که وارد یک منطقه میشن هم بی نظیره و چقدر ایده میشه براش پیاده کرد.

  1. توحید عزیز سلام
   حمایت شما برای ما بسیار با ارزش است
   از اینکه ما را انتخاب کرده اید سپاسگزاریم 🙏❤

 8. خیلی عالی بود. من واقعا برای ساخت کمپین پیامکی مشکل داشتم. الان از سایتتون نکات بسیار ارزنده ای یادگرفتم. من قبلا هم هیچ شاخصی برای ارزیابی عملکرد پیامک نمی دونستم و بعدها با کوتاه کننده لینک ها اشنا شدم و اینکه بعضی از این کوتاه کننده لینک ها آمار افرادی که روی لینک کلیک کردن رو هم بهمون نشون بده.
  واقعا ممنون از سایت بسیار خوبتون.

  1. سلام رضای عزیز
   خواهش میکنم، رضایت شما افتخار ماست.
   اگر باز هم سوال یا موردی داشتید میتونید با تیم پشتیبانی آموت تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشاوره راه اندازی کمپین حرفه ای رو بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است
این یک عنوان است

بهترین مقالات

ورود
خرید پنل پیامک