بازاریابی پیامکی موفق با 14 ایده خلاقانه

بازاریابی پیامکی در بین همه مشاغل چه بزرگ و چه کوچک به دلیل قابلیتِ بالای آن در دسترسی سریع به مشتریان یکی از ابزارهای ضروری بازاریابی به شمار می‌رود. بازاریابی پیامکی چیزی بیش از ارسال یک پیام کوتاه ساده است. و از آن می‌توان به روش‌های مختلف جهت رشد کسب‌و‌کار و ارائه خدمات بهتر به مشتریان استفاده کرد.
در این مقاله می‌توانید 14 ایده خلاقانه جهت بازاریابی پیامکی یا همان اس ام اس مارکتینگ را ببینید و از آن‌ها برای شروع کمپین‌های خود استفاده کنید.

نظرسنجی های پیامکی

می‌توانید از پیام‌های متنی برای گرفتن بازخورد از مشتریان در هر نوع کسب و کار یا خدمتی استفاده کنید. با ارسال پیام کوتاه به مشتریان موجود در لیست خود میتوانید آن‌ها را ترغیب کنید تا در نظر سنجی مجموعه شما شرکت کنند. هنگامی که مشتریان به گزارش‌های شما پاسخ می‌دهند می‌توانید نتیجه آن را بلافاصله مشاهده کنید. به عنوان مثال یک خرده فروش می تواند با ارسال پیامک به مشتریانش از آن‌ها سوال کند به کدام یک از اقلامی مانند لباس شنا، صندل و یا غیره علاقهمند هستند سپس زمانی که مخاطب پاسخ پیامک را داد یک کد تخفیف خرید برای وی ارسال کنند.

استفاده از امکانات نظرسنجی در بازاریابی پیامکی بی‌انتها است. بسیاری از خدمات پیامک به شما اجازه می‌دهد تا نتایج نظرسنجی را به صورت نمودار واقعی مشاهده کنید. این روش به خصوص در رویدادها و یا کلاس تدریس بسیار عالی است.

جمع آوری داده

یکی از روش های بازاریابی پیامکی جمع‌آوری داده‌ های مشتری مانند آدرس ایمیل و تاریخ تولد است. دو روش برای جمع‌آوری اینگونه اطلاعات وجود دارد: پیامک متنی و ویجت وب‌سایت.
اگر قصد دارید از طریق پیامک متنی به جمع‌آوری داده‌ها بپردازید، به ثبت نام کنندگان و یا اعضای خود پیامک بفرستید و از آن‌ها درخواست کنید تا آدرس ایمیل و تاریخ تولد خود را ارسال کنند. هنگامی که یک ثبت‌نام کننده اقدام به این عمل کرد، اطلاعات تماس او به طور خودکار با اطلاعات موجود آن‌ها به روز می‌شود. راحت‌ترین روش برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده از ویجت وب‌سایت است که میتواند به یکباره اطلاعات را جمع آوری کرده و اکانت ثبت نام کنندگان را به روزرسانی کند. شما می‌توانید سیستم پیامک متنی را با سیستم ایمیل ترکیب کنید تا به طور خودکار این ایمیل‌ها به لیست ایمیل شما وارد شود. غیر از آن می‌توانید لیست تماس خود را دانلود کرده و آن را به صورت دستی به ایمیل خود آپلود کنید.

برنده تصادفی انتخاب کنید

با استفاده از پیامک برای خود برنده تصادفی انتخاب کنید. در صورت امکان با اجرای مسابقه افراد را تشویق به ارسال پیامک کنید و برای آن‌ها جایزه تعیین کنید. در صورتیکه امکانات این امر برای کسب‌و‌کار شما مقدور باشد می توانید این فرایند را بصورت اتومات هر چندوقت یکبار انجام دهید. در مسابقات خود محدوده زمانی و تاریخی قرار دهید. همچنین می‌ توانید تعداد برندگان خود را در سیستم تعریف کنید. سیستم به طور تصادفی تعدادی از برندگان را انتخاب کرده و یک پیام برنده‌شدن برای آن‌ها میفرستد. جایزه این پیامک میتواند شامل یک کد تخفیف برای خرید آنلاین باشد. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید آدرس ایمیل خود را پیامک کنند تا جایزه از طریق پست برای آن‌ها ارسال شود یا اینکه به محل کسب‌و‌کار شما آمده و جایزه خود را دریافت کنند. یکی از مزیت‌های این روشِ بازاریابی پیامکی این است که تمام میزبانان اکنون جزئی از باشگاه پیامک شما هستند و در برنامه‌های بازاریابی آتی شما جای خواهند گرفت.

برنامه زمانی ارسال پیامک

در صورتی که بخواهید پیامک‌های خود را در بازه‌های زمانی منظم مثلاً هفتگی، ماهانه، دو ماه یکبار و غیره ارسال کنید می‌توانید این ویژگی را فعال کنید. همچنین قادرید برای تعطیلات و یا تاریخ‌های مشخص فروشِ پیش از موعد، برنامه زمانی ارسال پیامک خود را تنظیم کنید.

دسترسی همزمان چندین کاربر

بسیاری از خدمات پیامکی به شما امکان می‌دهد دسترسی همزمان چندین کاربر را فعال سازید. این ویژگی برای سازمان‌هایی که دارای بخش های مختلف هستند و قصد دارند پیامک‌های بخش خود را به ثبتنام‌کنندگان ارسال کنند اهمیت دارد.

یادآور خودکار

یادآور خودکار خود را فعال کنید تا به جای برقراری تماس در وقت کارکنان صرفه‌جویی کنید. زمانی که شخصی به قرار ملاقات شما پاسخ می‌دهد و آن را لغو می‌کند شما می توانید به لیست خود پیامک دهید و ببینید آیا کسی مایل به قرار ملاقات لحظه آخری هست یا خیر.

ارسال پیامک تولد

در بازاریابی پیامکی جمع‌آوری تاریخ تولد و ارسال یک متن در روز تاریخ تولد مشتریان میتواند باعث ایجاد ارتباط شخصی‌تر با آن‌ها شود. در این پیامک می‌توانید یک پیشنهاد ویژه به آن‌ها ارسال کنید و یا تنها تولد آن‌ها را تبریک گفته و آرزوی روز تولد خوبی برای آنها داشته باشید. همچنین می‌توانید ارسال پیامک تاریخ تولد را به صورت خودکار تنظیم کنید تا مجبور نباشید به صورت دستی هر کدام از آن‌ها را فعال کنید. همچنین می‌توانید کمی خلاق باشید و یک عکس یا گیف در متن تولد قرار دهید تا یک ارتباط شخصی بهتر و خاطره انگیزتر برای مخاطبان خود ایجاد کرده باشید.

جمع‌آوری نظرات مشتریان

یکی از روش هایی که در بازاریابی پیامکی استفاده میشود جمع آوری نظرات در مورد کسب و کار و خدمات از طریق ارسال پیامک است. برای این کار می توانید به لیست اعضای خود پیامک بفرستید و در آن یک لینک نظرات گوگل یا هر پلتفرم دیگری را قرار دهید تا از این طریق نظرات مخاطبان خود را جمع‌آوری کنید. این یک روش عالی برای افزایش تعامل مخاطبان با پیامک متنی و جلب نظر آن‌ها به خدمات و یا کسب و کارتان است.

پیامک دو طرفه

به کمک بازاریابی پیامکی می‌توانید به هر لیستی که بخواهید پیامک انبوه بفرستید و زمانی که فردی پیامک شما را پاسخ داد، به جای دریافت پیام از کل گروه تنها پیام او را دریافت کنید. این یک روش عالی برای پاسخ دادن به سوالات مشتریان یا تعیین وقت ملاقات است. صندوق ورودی شامل تمام مکالمات مخاطبان خواهد بود و شما می‌توانید مکالمات آنان را پیگیری کنید. برخی از کسب‌‌و‌کارها خدمات خود را از طریق ارسال پیامک انجام می‌دهند. بسیاری از مشتریان گزارش دادهاند ترجیح میدهند به جای تماس تلفنی از طریق پیامک با فروشنده در ارتباط باشند.

بخش‌بندی گروهی

یکی از روشهای بازاریابی پیامکی بخشبندی گروهی است. در این روش میتوانید لیست تماس مشتریان خود را از طریق تنظیم کلمات کلیدی و یا گروه تقسیم‌بندی کنید. این امر به ویژه برای کسب و کارهایی مناسب است که دارای چندین گروه مختلف هستند. به عنوان مثال، یک مدرسه میتواند گروه ها را بر اساس والدین، مربیان و دانشجویان تقسیم‌بندی کند. از طریق تقسیم بندی می‌توانید پیام های مرتبط را به گروه‌های منتخب ارسال کنید و از ارسال آن به تمام اعضا جلوگیری نمایید. مثلا میتوانید به دانش‌آموزان زمان آزمون را یادآوری کرده و یا به مربیان دوره آموزشی را یادآوری کنید.

پیامک منظم

شما می‌‌توانید با تنظیم پیامک منظم در بازه‌‌های زمانی مختلف به مخاطبان خود پیامک ارسال کنید. به عنوان مثال، یک ثبت‌نام کننده هفته گذشته از خدمات شما استفاده کرده است. شما می‌توانید یک هفته بعد از اولین ثبت‌نام برای او یک پیام بفرستید و او را به استفاده مجدد از آن خدمت ترغیب کنید. خودکارسازی این فرآیند نیز امکان‌پذیر است. به‌عنوان مثال یک فروشگاه خودرو میتواند به طور خودکار بر اساس تاریخ تعویض روغن یک مشتری هر سه ماه یک بار برای او یک پیامک یادآوری بفرستد. این پیامک می‌تواند شامل مشوق‌های دیگری مانند تخفیف نیز باشد تا مشتری را ترغیب کند به محل خاصی که خدمت را دریافت کرده مراجعه کند.

بازاریابی عرضی

با استفاده از بازاریابی پیامکی پیامک متنی خود را به همراه یک لینک به وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ و یا هر چیز دیگر ارسال کنید. از آنجا که ۹۸ درصد پیامک‌ها خوانده می‌شود این روش یکی از بهترین تکنیک‌ها برای اطمینان از دیده شدن پیام از طرف مخاطب است.

بن خرید موبایل

از طریق ارسال پیامک می‌توانید مستقیماً به شماره همراه ثبت‌نام کنندگان بن خرید ارسال کنید. این یک روش عالی بازاریابی پیامکی است، زیرا بن خریدی که با پیامک انبوه ارسال می‌شود ۱۰ برابر بیشتر از کوپن چاپی نرخ خرید دارد و ۶۰ بار سریع‌تر از ارسال پیامک ایمیلی پاسخ دریافت می‌کند.

ارسال پیامک پاسخ خودکار

با استفاده از خدمات پیامک انبوه می‌توانید پاسخ خودکار پیامک خود را تنظیم کنید. زمانی که فردی کلمه کلیدی خاص شما را وارد می‌کند، پاسخ به طور خودکار برای وی ارسال می‌شود. پاسخ خودکار شما می‌تواند در هر زمان تغییر کند تا موارد ویژه، مشوق یا هر اطلاعاتی که می‌خواهید اعضای شما داشته باشند را منعکس نماید.