۷ ایده پیامکی جذاب که هر شخصی باید بداند

ارسال پیامک می‌تواند باعث افزایش درآمد شده و مشتریان جدیدی را برای شما به ارمغان بیاورد. در این مقاله می‌آموزید که چگونه و چرا باید از ارسال پیامک استفاده کنید؟
به‌طور متوسط یک فرد در طول روز بیش از ۴۰ پیام ارسال و دریافت می‌کند. همه این پیام ها از طرف خانواده و دوستان فرد نیستند. تعداد زیادی از آن‌ها پیامک‌هایی هستند که از طرف کسب‌و‌کارها ارسال می‌شوند زیرا نرخ بالای کلیک و بازگشایی پیامک‌ها آن را به یکی از کانال‌های اثربخش برای دسترسی به مشتریان تبدیل کرده است.
اما چگونه باید آن را انجام دهید؟ ما بعد از پانزده سال فعالیت در این حوزه و ارتباط با مشتریان در صنایع مختلف دریافتیم که چه عواملی در این زمینه موثر هستند واکنون می‌خواهیم به‌عنوان مشاور این موارد را با شما درمیان بگذاریم.

چه عواملی یک پیامک تبلیغاتی را اثربخش می‌کند؟

در اینجا روش‌های مختلف برای کمپین‌های تبلیغاتی‌ و عناصری که پیام‌هایتان را به یک پیام اثربخش تبدیل‌ می‌کند را به شما نشان میدهیم. در این راستا اگر می‌خواهید مشتریان جدیدی جذب کنید و یا مشتریان کنونی خود را بازگردانید، پیام‌های شما باید دارای چهار عنصر زیر باشد:

 • شخصی‌سازی

میتوانید یک کمپین پیامک انبوه طراحی کنید و بدون انجام هیچ کار اضافه متن منحصر به فرد خود را ایجاد کنید. شما می‌توانید از فیلد رایج نام مشتری در ابتدای پیام خود استفاده کنید. البته شخصی‌سازی تنها در مورد نام مخاطب نیست، بلکه در مورد ارسال پیام‌های مرتبط نیز هست. از یک رویکرد عمومی برای همه در بازاریابی پیامکی خود استفاده نکنید. مخاطبان خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید و آنان را از نظر موقعیت، سن، علایق، منبع ثبت‌نام و غیره تقسیم‌بندی کنید. آنگاه برای هر کدام از این گروه‌ها پیام‌های شخصی ارسال کنید. علاوه بر این می‌توانید با تماس با ما بانک شماره‌های افراد در مشاغل، سنین و شهرهای مختلف را دریافت کنید و بصورت هدفمند برای هر گروهی که بخواهید پیامتان را ارسال کنید.

 • به موقع بودن

پیامک نسبت به ایمیل دارای نرخ خوانده شدن بیشتری است. تحقیقات نشان داده است حدود 98 درصد از پیامک‌ها خوانده می‌شوند. با این حال زمان ارسال پیامک تبلیغاتی نیز مهم است، بخصوص وقتی می‌خواهید مخاطبان شما کاری را انجام دهند. به‌عنوان مثال، اگر مدیریت یک رستوران را به‌عهده دارید و می‌خواهید از افراد برای صرف ناهار دعوت کنید بهترین ایده این است که پیامکتان را در حدود ساعت 12:30 ارسال کنید. در چنین موقعی افراد احساس گرسنگی می‌کنند. از طرف دیگر، اگر یک اقامتگاه تفریحی را مدیریت میکنید و قصد دارید برای رویداد آتی خود بلیط بفروشید، احتمالاً باید پیامک خود را از چند روز قبل ارسال کنید تا افراد برای خرید بلیط برنامه‌ریزی کنند. در هر دو روش لازم نیست انگشت خود را روی دکمه ارسال قرار دهید. از طریق این لینک از پیامک برنامه‌ریزی شده خودکار استفاده کنید که بتوانید پیام خود را زودتر از موعد ارسال کنید

 • فراخوان عمل یا کال تو اکشن

هر کمپین پیامکی دارای دو فراخوان عمل است. یکی از این دو فراخوان از افراد می‌خواهد برای دریافت پیامک ثبت‌نام کنند و دیگری خودِ پیام است. در کال تو اکشن اول لازم است به ثبت‌نام‌کنندگان توضیح دهید با عضویت در لیست پیامک شما چه چیزی دریافت می‌کنند. در مورد خود پیام نیز اطمینان یابید که گام بعدی را به وضوح به مشتری اطلاع می‌دهید.. آیا قرار است از فروشگاه تجارت الکترونیکی شما خریداری کند و یا در محل رویداد بعدی یک مکان رزرو کند؟

 • از طولانی نوشتن بپرهیزید

نیازی به استفاده از کلمات اغراق‌آمیز یا استفاده بیش از حد از کلماتی مانند «رایگان» نیست. به یاد داشته باشید مشتریان معامله خوب را از بد تشخیص میدهند. اگر مطمئن هستید چیزی که ارائه میدهید به اندازه کافی جذاب است، نیازی نیست با زبان اغراق‌آمیز و رنگارنگ مخاطبان را ترغیب کنید. برای ماهرشدن در نوشتن پیام‌های تاثیرگذار که ذهن مخاطب را به شما معطوف کند می‌توانید از طریق این لینک از محتواهای پیج پیامک آموت استفاده کنید.

7 ایده پیامکی

یک کمپین بازاریابی پیامکی شامل مولفه‌های کلیدی‌ست که در مورد آن صحبت کردیم. در اینجا نیز 7 ایده برای ارسال پیامک را عنوان می‌کنیم. که می‌توانید به طور مستقیم از قالب آن‌ها برای ایده گرفتن استفاده کنید.

 • نکات هفتگی

شما باید چیزی بیش از پیشنهاد خرید و تخفیف به مخاطبان خود ارائه دهید. تصویر برند خود را با مطالب مفید و آموزشی در ذهن مخاطب جای دهید. به‌عنوان مثال، یک مرکز تناسب اندام می‌تواند از کمپین«انگیزه روز دوشنبه» استفاده کند و یا یک سالن زیبایی با ارسال نکات مراقبت از مو اقدام به ساخت برند خود نماید.در حالت ایده‌آل، نکات شما باید به حل مشکل مشتریان کمک کند. هرچه ارزش بیشتری به آن‌ها ارائه دهید، احتمال این که آنان را به مشتری وفادار تبدیل کنید بیشتر است.

 • اطلاعیه محصولات جدید

تا قبل از این که اطلاعات مربوط به محصولات جدید را به اشتراک بگذارید منتظر حضور مشتریان خود در محل کار نباشید. حتی قبل از به اشتراک‌گذاری محتوا در رسانه‌های اجتماعی آنان را از آخرین بروزرسانی‌های خود مطلع سازید. اگر افراد بدانند پیامکهای شما اولین جایی است که اخبار مربوط به شرکت ارائه می‌شود، برای ثبت‌نام تشویق میشوند.

 • دعوت به رویداد

پیامک متنی یکی از ابزارهای معروف برای تبلیغ رویدادهاست. از پیامک‌های یادآور رویداد استفاده کنید. دعوت به رویداد یکی از فرصت‌های خوب برای ایجاد ارتباط با مشتری و افزایش فروش است.

 • نظرسنجی و رای‌دهی

یکی از روش‌های مفید افزایش وفاداری مشتریان گوش سپردن به آن‌هاست. به ترجیحات مخاطبان خود گوش بسپارید و از طریق نظرسنجی پیامکی آنان را در کسب‌و‌کار خود مشارکت دهید. شما می‌توانید از این نوع پیامک برای به دست آوردن ثبت‌نام کنندگان جدید و یا آگاهی از نظرات مش+تریان خود استفاده کنید. ما متخصص برگزاری نظرسنجی‌های جذاب پیامکی هستیم برای دریافت مشاوره در این خصوص می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 • قرعه کشی

در دنیای بازاریابی پیامکی چیزی به عنوان کلمه کلیدی وجود دارد. این یک کلمه یا عبارتی است که افراد برای ثبت‌نام به شما ارسال می‌کنند. در این حالت، زمانی که کلمه مورد نظر را تایپ می‌کنند، شانسی برای برنده‌شدن جایزه می‌یابند. بخش عالی این نوع کمپین بازاریابی این است که به شما کمک می‌کند فهرست مخاطبان پیامکی خود را ایجاد کنید.

 • فروش فلش یا فروش تخفیف‌دار

مانند ایده قبلی این ایده نیز باعث خشنودی و رضایت مشتریان شما می‌شود. یک کد تخفیف به اعضای خود ارسال کنید. همچنین می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس افرادی که کلیک کردند و کلیک نکردند بخش‌بندی کنید و آنگاه برای مشتریانی که کلیک نکرده‌اند یک هدیه اضافی ارسال کنید.

 • پیشنهاد داخل فروشگاه

اگر صاحب یک فروشگاه واقعی هستید گاهی اوقات تردد افراد کافی نیست. می‌توانید با ارائه پیشنهاد، موجی از مشتریان جدید را به سمت خود جذب کنید. کلید کار ایجاد حس فوریت در پیامک تبلیغاتی است. حس فوریت یکی از روش‌های قدرتمند افزایش فروش به حساب می‌آید.

چگونه پیامک خود را ارسال کنیم؟

اکنون که ایده های جدید در مورد بازاریابی پیامکی را خواندید اجازه دهید نحوه انجام آن را توضیح دهیم. اول از همه باید یک سرویس ارسال پیامک انبوه انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید از چه شماره‌ای استفاده کنید

زمانی که یک اکانت در سرویس ما ساختید، ما یک شماره تلفن تکمیلی مجازی در اختیارتان قرار می‌دهیم تا از طریق آن بتوانید پیامک خود را ارسال و دریافت کنید.

پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید

شما اکنون شماره ارسال پیام را در اختیار دارید و لیست ثبت‌نام کنندگان خود را تهیه کرده‌اید. یکی از ایده‌های پیامکی بالا را که توضیح دادیم انتخاب کنید ما به شما مشاوره خواهیم داد که کدام یک برای کسب‌وکار شما بهتر جواب می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)