نوموفوبیا چیست؟

نوموفوبیا در واقع ترس دور ماندن از تلفن همراه و یا عدم توانایی استفاده از آن به دلیل کم شدن سیگنال (آنتن) و یا خاموش شدن باتری است. متأسفانه بسیاری از ما به این مشکل مبتلا هستیم! بر طبق تحقیقات انجام شده اغلب افراد روزانه 2617 بار موبایل خود را چک می‌کنند. البته که اگر در مورد این فوبیا و آمارهای مرتبط اطلاعات نداشته باشید باز هم می دانید که به تلفن همراه خود اعتیاد دارید. این موضع باعث شده است صاحبان کسب و کار از این فرصت استفاده کنند و به بازاریابی پیامکی روی بیاورند. در واقع شما روی همان ابزاری تمرکز می‌کنید که مشتریان روی آن تمرکز کرده‌اند. بر اساس تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است تمامی پیام‌هایی که از پنل اس ام اس ارسال می‌شوند، باز شده و تقریباً 70 درصد از آن‌ها تا پنج دقیقه نخست پس از دریافت خوانده می‌شوند. این درصورتی است که هیچ کدام از کانال‌های بازاریابی دیگر توانایی ارائه چنین قابلیتی را ندارند. بنابراین درصورتی که به دنبال یک روش تضمینی برای جلب نظر مشتریان خود هستید حتماً بازاریابی پیامکی را امتحان کنید. در این مقاله به شما روش‌هایی را می‌آموزیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید میزان دسترسی و تاثیرپذیری مشتریان خود را به محصولاتتان افزایش دهید.

5 استراتژی بازاریابی پیامکی برای افزایش توجه مشتریان به محصولات شما

استفاده از بازاریابی پیامکی علاوه بر تأثیرگذاری زیاد به سادگی نیز قابل اجراست؛ بنابراین نباید استفاده از این استراتژی را کاری شبیه به سفر به مریخ در نظر بگیرید! البته که این ویژگی‌ها باعث نمی‌شوند شما بی‌گدار به آب بزنید. تیم ما تا به امروز به 35 هزار مشتری کمک کرده است تا بتوانند از بازاریابی پیامکی به بهترین صورت برای رشد کسب‌وکارشان استفاده کنند. به همین دلیل است که اطلاعات زیادی در این زمینه داریم. در ادامه به بررسی 5 استراتژی که مناسب افراد تازه کار است خواهیم پرداخت. شما نیز میتوانید به صورت رایگان این سرویس را امتحان کنید.

یک سبک خاص انتخاب کرده و به آن پایبند بمانید

این مسئله بسیار اهمیت دارد که شما هر چند وقت یکبار به مخاطبان خود پیام می‌دهید؟ زمان ارسال پیام‌ها بستگی به کسب و کار شما دارد. برای مثال یک سازمان غیرانتفاعی ممکن است هر سه ماه یکبار پیام‌های خود را ارسال کند در صورتی که یک بنگاه معاملات ملک هر روز گزینه‌های خرید و فروش خود را به اطلاع مشتریانی که قصد خرید و یا فروش دارند، می‌رساند. آنچه مهم است، تشخیص نیاز مشتریان است؛ شما باید نیاز مشتریان خود را بشناسید و بر اساس آن‌ها پیش بروید. اگر در ابتدا به صورت ماهانه پیام دهید و سپس این ارسال پیام را روزانه انجام دهید، ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید. می‌توانید با اطلاع‌رسانی زمان ارسال پیام‌ها به مخاطبین، ذهنیت آن‌ها را برای دریافت پیام‌ها آماده کنید در این صورت آن‌ها دیگر ترسی از دریافت بی‌اندازه پیام‌های شما نخواهند داشت. برای این کار میتوانید در پیامی که تبلیغ کالایی را برای مخاطبان ارسال می‌کنید در متن آن بنویسید «تبلیغات هفته‌ای یکبار ارسال می‌شوند».

پیشنهادها و تخفیفات منحصر به فرد ارائه دهید

پس از اینکه مخاطبان خود را جذب کردید، با ارائه پیشنهادها و تخفیفات منحصر به فرد می‌توانید کسب و کارتان را بیشتر رونق دهید. باتوجه به اینکه نرخ توجه کاربران به پیامک بالاست، این روش را می‌توان به عنوان یکی از بهترین روش‌های بازاریابی و ارتباط با مشتریان معرفی کرد. این اطمینان را برای مخاطبان خود بوجود بیاورید که محصول و یا قیمت پیشنهادی در تخفیف را در هیچ جای دیگری پیدا نخواهند کرد. در این صورت است که آن‌ها مجذوب پیام‌های شما خواهند شد. یکی دیگر از این روش‌ها استفاده از لقب VIP برای برخی از مشتریان است؛ در این صورت مشتریان حس می‌کنند عضو مهمی از یک گروه خاص هستند.

بر روی لیست‌ها تمرکز کنید

یکی از اشتباهات رایج افراد تازه کار که از سرویس پیامک استفاده می‌کنند عدم بهره‌گیری از منابع کافی برای ایجاد لیست دریافت‌کنندگان پیام است. این درصورتی است که با توجه به نرخ بالای توجه کاربران به پیام‌ها (حدود 90 درصد) باید اولویت خودتان را بر روی ایجاد لیست دریافت ‌کنندگان معطوف کنید. بهترین راه برای افزودن به لیست افراد و افزایش پیوسته آن، ایجاد انگیزه در مخاطبین است، برای این کار می‌توانید در پیام خود از یک کلید واژه و کدکوتاه استفاده کنید. به مثال زیر توجه کنید: « با خرید یک پیتزای 16 اینچی و ارسال کلمه khoshmaze به سر شماره 474747 می‌توانید یک پیتزای رایگان دریافت کنید.» در این مثال khoshmaze کلمه کلیدی و سر شماره 474747 کد کوتاه نامیده می‌شود. این کد کوتاه توسط پنل اس ام اس شما ایجاد شده است؛ زمانی که در یک پنل اس ام اس ثبت نام می‌کنید کلمات کلیدی مورد نظر خود را ثبت می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان تنها از یک لغت به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. بعد از اینکه یک کلمه کلیدی دریافت کردید می‌توانید با دید بهتر در مورد انگیزه عضویت افراد تصمیم بگیرید، و وقت آن رسیده که تبلیغات سراسری خود را شروع کنید. محصولات خود را در فروشگاه و یا اداره خود تبلیغ کنید، ایمیل ارسال کنید، از تبلیغات رادیویی استفاده کنید، تراکت چاپ کنید و …

از یک فراخوان در پیام خود استفاده کنید.

صرفاً جهت اینکه پیامی فرستاده باشید پیام ارسال نکنید! باید در پیام شما نکته‌ای وجود داشته باشد. تمامی پیام‌های متنی باید شامل فراخوان عمل (CTA) باشند. (مخاطب دقیقا بداند باید چه کاری انجام دهد) شما باید به مخاطبان خود بگویید چه کاری را انجام دهند و این کار را چگونه انجام دهند. برخی از این فراخوان‌ها عبارت‌اند از «پاسخ دادن به»، «تماس با شماره 1234567891»، «این پیام را به شخص دیگری نشان دهید» و یا «به لینک زیر مراجعه کنید» باشند. هنگامی که می‌خواهید یک لینک را در پیام متنی خود ارسال کنید باید از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. پنل اس ام اس شما باید قابلیت کوتاه کردن لینک‌های شما داشته باشد تا بتواند کاراکترهای متنی را کوتاه کند؛ همچنین باید قابلیت بررسی تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی لینک‌ها را داشته باشد. می‌توانید از بستر www.amootsms.com استفاده کنید.

پیام‌ها را تجزیه و تحلیل و سپس تکرار کنید.

اکثر نکات ذکر شده در این مقاله بر روی تمامی کسب‌وکارها تأثیر مثبت دارند؛ اما شما باید به آمار مرتبط با فعالیت خودتان توجه کنید و ببینید کدام روش برای کسب و کار شما بهترین است. پنل اس ام اس شما باید دارای ابزار گزارش‌گیری و آمارگیری باشد تا بتوانید ترندهای روز را بدست آورید و بازخورد مخاطبان خود را مشاهده کنید.به بازخوردهای خود را بر اساس زمان روز، تماس با اطلاعات جمعیتی، سابقه خرید و … توجه کنید و کمپین‌های آینده را بر اساس این مشاهدات بهینه نمایید

گام بعدی در بازاریابی پیامکی را بردارید

ما در این مقاله پنج استراتژی را برای شروع موفق بازاریابی پیامکی معرفی کردیم. درصورتی که نکات بیان شده را رعایت کنید دیگر مشکلاتی که اغلب تازه کارهای این نوع بازاریابی با آنها مواجه هستند را نخواهید داشت. بیش از یک دهه است که ما در زمینه این نوع بازاریابی مشغول به فعالیت هستیم و در مدت فعالیتمان به کسب‌وکارهای زیادی برای کسب موفقیت در بازاریابی پیامکی کمک کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید بصورت تلفنی یا انلاین سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.
4.9/5 - (11 امتیاز)